O Ludobójstwie na Wołyniu i Małopolsce Wschodniej w Berlinie

Dziś tj. 1 września 2013 roku w Berlinie odbędzie się spotkanie z ks. Tadeuszam Isakowiczem Zaleskim i otwarcie wystawy poświęconej zbrodni dokonanej przez OUN-UPA na wielu narodach zamieszkujących tereny województw wschodnich II RP. Czytaj dalej O Ludobójstwie na Wołyniu i Małopolsce Wschodniej w Berlinie

1 Września 1939 roku… II Wojna; czas śmierci.

Pamiętam  opowieści dziadka Franciszka (ojczyma mojego Ojca, prawdziwy ojciec zginął na minie, na polu przy swoim domu, w 1945 roku), o tym jak podczas kampanii wrześniowej będąc w Armii Poznań przebijał się w Bitwie nad Bzurą do Warszawy.
Jedno mnie ujęło – nie opowiadał tak jak by chciało się to widzieć obserwując bitwy filmowe…
Czytaj dalej 1 Września 1939 roku… II Wojna; czas śmierci.

Strona która integruje Patriotów i Polaków – (wszyscy nimi jesteśmy?).

Strona na której znajdziecie linki do wszystkich, serwisy internetowe, prasa, TV, radio, Film, i ciekawe strony które stoją „okoniem” przeciw nomenklaturze, każdej między innymi dobrze mi już znane: prisonplanet.pl; zmianynaziemi.pl i inne…. Gdzieś tam chyba prześwitują korzenie anarchistyczne w takim działaniu, partyzanckie … Zapraszam:
 www.cido.pl

Logo CIDO
Logo CIDO

Poznańskie nieznane (nieistniejące) fortyfikacje.

Przedstawiam poniżej dwa zdjęcia nastawni na górce rozrządowej Poznania Gł. Kiedy ucząc się w technikum kolejowym miałem tam praktyki, zwiedziłem sobie nastawnię od środka. Z zewnątrz widać okienka strzelnicze. Wewnątrz był wąski i ciemny korytarzyk, w formie galeryjki dookoła klatki schodowej. Z perspektywy czasu ciężki mi osądzić, czy było to bardziej miejsce do obserwowania, czy prowadzenia ostrzału. Nastawni już nie ma. Została zburzona kiedy robiono dwupasmową przebitkę pod torami – poszerzano ulicę Hetmańską. Zostały tylko te zdjęcia.

Ufortyfikowana nastawnia na górce rozrządowej - Poznań
Ufortyfikowana nastawnia na górce rozrządowej – Poznań

Czytaj dalej Poznańskie nieznane (nieistniejące) fortyfikacje.

W Poznaniu – plakaty o Wołyniu jeszcze wiszą…

Poza oficjalnymi obchodami, były akcje w całej Polsce, różne. W Poznaniu znów zawisły transparenty na wiaduktach, szkoda tylko że kiepsko przymocowane i część z nich dość szybko się oberwała. Pojawiły się też plakaty. W zeszłym tygodniu znalazłem jeszcze jeden naklejony w okolicy Cytadeli Poznańskiej.

Wołyń ludobójstwo a nacjonalizm
Wołyń ludobójstwo a nacjonalizm

Czytaj dalej W Poznaniu – plakaty o Wołyniu jeszcze wiszą…

Twierdza Toruń na zdjęciach.

Odnalazłem w mailach kilka fotek przesłanych przez Marka – bunkrowca. Z którym już kilka razy omawialiśmy różne kwestie z bunkrami panzerwerkami i innymi dziełami inżynieryjnymi związane. Zawsze były to ciekawe dyskusje.
Poniżej jego fotografie z zeszłego roku…

Twierdza Toruń - i goście z Czech
Twierdza Toruń – i goście z Czech

Czytaj dalej Twierdza Toruń na zdjęciach.