Bogusław Linda o Powstaniu Warszawskim.

Pomijając język typowy dla Pana Bogusława – dosadny i krwisty, to może właśnie to jest prawda o Powstaniu? Właśnie ta najprawdziwsza?

Max Kolonko mówi jak myśli sporo ludzi co się temu przyglądają…

Co tu mówić dużo. Po prostu trzeba posłuchać.

Ciekawe, że Max może sobie mówić to za oceanem, a u nas nikt się nie pokusi o podobne tezy. Chociaż wydają się one zasadne…i logiczne. Przede wszystkim jednak widać blokowanie informacji.
Jedno jest pewne – stop wojnie na Ukrainie. Tam co dzień giną ludzie. Lepiej niech już się podzielą. Każdy ma prawo do życia. Jeżeli są grupy narodowe na Ukrainie które nie identyfikują się z Ukraińcami, czują się prześladowane – to dlaczego nie mają mieć prawa do samostanowienia? Byleby przestały padać ofiary. Nic nie ma takiej wartości aby musieli ginąć za to ludzie.
Wygodnie jest siedzieć sobie w Brukseli, Warszawie czy gdziekolwiek i mówić, komentować że ci Rosjanie paskudni są.
A tam giną ludzie. Nie umiem tego pojąć ani zrozumieć. Jak tak można, tak na zimno. Tymczasem tam ktoś przeżywa olbrzymi strach chowając się przed pociskami, ginąc od nich.
A tutaj siedzą gadające głowy i gadają…

Rakotwórcza chmura nad Poznaniem. Rozszczelnione beczki z odpadami chemicznymi.

Ostrzeżenie:
Właśnie otrzymałem informację telefoniczną od kolegi o skażeniu środowiska w okolicy Poznania. Dokładnie chodzi o Komorniki pod Poznaniem. Składowane tam w hali odpady chemiczne (beczki) uległy rozszczelnieniu. Substancja dostała się do atmosfery, przemieszcza się nad Poznaniem.

Informację tą można też odczytać na stronach tvp.pl – jak poinformował mnie dzwoniący kolega.
Link do TVP: tvp.info
Kto odpowiada za tak niefrasobliwe składowanie groźnych odpadów? I czy poniesie konsekwencje? Jakie będą skutki skażenia?
Jesteśmy zatruwani z tak wielu stron, źródeł, że chyba niedługo albo wymrzemy, albo zaczniemy świecić w nocy – jak to kiedyś powiedział znajomy ekolog.

Piotrek

bezprzesady.com

Problemy poznańskie – motoryzacyjne spostrzeżenia.

Jeżdżąc po Poznaniu zauważam że można by ułatwić życie kierowcom w wielu miejscach. Przykład to Aleja Solidarności. Wielu kierowców robi tak zwaną nawrotkę jadąc w stronę Makro – chcą jechać w przeciwną. Na pasie skrętu w lewo ustawia się często korek. Chociaż jest możliwość zrobienia wcześniejszego nawrotu, po prostu przecinając pas traw dzielący obie jezdnie. Dodam: długi.
Oto kilka zdjęć:
solidarnosci Czytaj dalej Problemy poznańskie – motoryzacyjne spostrzeżenia.

Powstanie na Zakarpaciu przeciw władzom w Kijowie?

Dostaję sygnały, że są żądania powstania autonomii na terenach przygranicznych z Węgrami i Rumunią.
Tak jak było to w 1991 roku (referendum wojewódzkie o tym mówiące).
Następuje blokada dróg, na razie bez broni…
Odmowa służby wojskowej w armii ukraińskiej – to chyba główny powód protestów przeradzających się w powstanie.. Epicentrum oporu to rejon Mukaczewo.
Żądania rozliczenia oligarchy Bałoga (obecnie wspieranego przez Poroszenkę, chociaż wcześniej będącego człowiekiem Janukowycza)
Czy podział Ukrainy to już rzeczywistość?
„?????? ???? ? ??? ? ???????????? ??????? ??????? ??? ??? ???? ???????????…”
– trasa Kijów-Czop w zakarpackim obwodzie Ukrainy, dwa dni była blokowana…

http://youtu.be/OftisiCoyE8
(„aktywny protest Rusinów i Węgrów Zakarpackich przeciw mobilizacji…”)

Więcej na: ? ?????????? ???????? ???????? ????????? ?????? ?????? ?????????

? ?????????? ???????? ???????? ????????? ?????? ?????? ????????? #??????? #?????????? #??????????

Podstawa: nie mieszać się do podziału Ukrainy. To ich wewnętrzna sprawa. Nie możemy być wmieszani w konflikt.
Czy w polskojęzycznym mainstreamie jest tyle obszernych informacji na ten temat?

Kilka filmów w których mówi się o zależnościach politycznych i religijnych jakie wpływają na to co dzieje się na Ukrainie:

CIA i UPA – na czym polega ich wzajemna „miłość”? Mykoła Łebed i jego rola.

Materiał pt.: „Allen  Dulles i ukraińscy faszyści. Czy używanie nazistów na Ukrainie przez CIA i MI6 podczas Zimnej Wojny kiedykolwiek się zakończyło?”
Poniżej jego treść. Również miałem okazję kilkanaście razy pisać o wykorzystywaniu SB UPA po wojnie do działań dywersyjnych przez Anglię i USA. Bardzo szybko też przymknięto oczy na zbrodniarzy z SS GALIZIEN, tych którzy uciekli do USA i Kanady. Zatrudniono część z nich w CIA jako specjalistów (SIC!) od spraw wschodnich. Nie ponieśli kary za swe zbrodnie. Więcej zarabiali na swojej ohydnej mrocznej wiedzy.
A więc uczmy się na tym co pokazują USA w tej materii. Są bezwzględne w wykorzystywaniu każdej siły dla swojego dobra. A także w poświęcaniu jej…

(William F. Wertz, Jr.
Larouchepac.com
15 lutego 2014 16:30 CST)

Według książki ?Hitler?s Shadow: Nazi War Criminals, U.S. Intelligence and the Cold War ?, napisanej przez Richarda Breitmana i Normana Godę, dokumenty wywiadu amerykańskiego odtajnione w 2010r. ujawniają, że 5 maja 1952 roku zastępca dyrektora CIA, Allen Dulles, znany z prowadzenia operacji ?Nazi Ratlines? [Dosłownie: nazistowskie szczurze ścieżki; chodzi o kanały przerzutowe ? link do angielskiej Wiki: Ratlines (World War II aftermath) – przyp. tłum.], która umożliwiła ucieczkę nazistowskim przestępcom wojennym, napisał list do amerykańskiego komisarza urzędu Emigracji i Naturalizacji (ang. U.S. Commissioner of Immigration and Naturalization) na temat Mykoły Łebeda, szefa tajnej policji politycznej (służby bezpieczeństwa) organizacji OUN-B (Organizacji Ukraińskich Nacjonalistów) Stefana Bandery.

W liście tym Dulles napisał, że Łebed był:

?nieocenionej wartości dla Agencji w jej operacjach. W związku z przyszłymi pierwszoplanowymi działaniami Agencji jest pilne i konieczne, żeby ta osoba mogła podróżować po Europie Zachodniej, zanim jednak ta podróż będzie możliwa, Agencja musi być w stanie zapewnić mu ponowny wjazd do USA bez dochodzenia albo incydentu, który zwróciłby niepotrzebną uwagę na jego działania. Wasz Urząd wskazał że nie może dać takiego zapewnienia, ponieważ osoba ta została osądzona w 1936 r. za współudział w zamachu w 1934 r. na polskiego ministra spraw wewnętrznych i skazana na śmierć, wyrok później zamieniono na dożywocie. ? Wasz Urząd wskazał, że jeżeli osoba ta wjedzie do USA na pozwoleniu wydanym przez tenże urząd (ang. Reentry permit), musi zostać wtedy przeprowadzone śledztwo. ? W celu usunięcia przeszkód w wypełnieniu planowanych przez Agencję działań i zgodnie z kompetencją nadaną w sekcji 8, ustawy o CIA z 1949 r, zatwierdzam i zalecam Waszemu zatwierdzeniu wjazd tej osoby na teren USA jako stałego rezydenta na mocy powyższej ustawy, ponieważ takie wejście jest niezbędne do pogłębienia misji krajowego wywiadu i jest w interesie bezpieczeństwa narodowego?.

Zarówno Bandera, który również był osądzony za zabójstwo polskiego ministra spraw wewnętrznych, jak i Łebed, uciekli z więzienia w Polsce, kiedy naziści zaatakowali Polskę w 1939 r. Gdy 22 czerwca 1941 r. naziści najechali ZSRR, Bandera i Łebed zadeklarowali Ukrainę niepodległym i zjednoczonym państwem we wschodniej Galicji. Łebed, wytrenowany w ośrodku Gestapo w Zakopanem, miał zostać nowym ministrem bezpieczeństwa.

Proklamacja Banderowców z kwietnia 1941 oznajmiała, że ?Żydzi w ZSRR stanowią najbardziej wierne wsparcie dla reżimu bolszewickiego i imperializmu moskiewskiego na Ukrainie?. Pogromy we wschodniej Galicji w pierwszych dniach wojny pochłonęły życie być może 12000 Żydów. W kwietniu 1943 r. Łebed zaproponował, żeby ?wyczyścić całe terytorium rewolucyjne z polskiej populacji?. Jednego tylko dnia, 11 lipca 1943 r., UPA zaatakowało około 80 miejsc, zabijając być może 10000 Polaków.

List Allena Dullesa nie wspomina o szkoleniu Łebeda przez Gestapo ani o jego i Bandery czystkach etnicznych, dokonanych na Żydach i Polakach na Ukrainie.

Jak zostało udokumentowane przez Breitmana i Godę, misją Dullesa było, podobnie jak dzieje się dzisiaj, wszczęcie wojny z Rosją (wtedy: Związkiem Radzieckim) na ziemi ukraińskiej z wykorzystaniem znanych nazistów. Relacja Braitmana i Gody każe postawić poważne pytania, czy ten program kiedykolwiek został przerwany, jak się twierdzi.

Sam Bandera był zatrudniony nie przez CIA, ale przez MI6, które współpracowało z nim przynajmniej do 1954 roku. Później, w 1959 r., został zwerbowany przez niemieckie BND [Bundesnachrichtendienst -Federalna Służba Wywiadowcza], kierowane przez gen. Reinherdta Gehlena, szefa niemieckiego wywiadu wojskowego na froncie wschodnim podczas Drugiej Wojny Światowej. Kontaktem Bandery w zachodnioniemieckim wywiadzie był Heinz Danko Herre, stary zastępca Gehlena. Herre przyznał, że wykorzystywanie Bandery przez Niemcy Zachodnie było ?pilnie strzeżoną? tajemnicą nawet w obrębie BND i że ta współpraca nie była uzgodniona z Bonn ze względu na polityczne podteksty?.

Komentarz SOTT.net: Ewidentnie niemieckie ?poczucie winy za Holokaust? nigdy tak naprawdę nie było udziałem przywództwa ?demokratycznych? Niemiec Zachodnich.

Bandera próbował uzyskać wizę amerykańską od 1955 r. Pomimo odmowy współpracy z nim przez CIA, w październiku 1959 r. CIA polecała przyznanie mu wizy. Dziesięć dni później został zabity, ponoć przez KGB.

Podczas gdy MI6 i BND pracowały z Banderą, CIA pracowała z Łebedem od 1950 r. aż do tak zwanego końca Zimnej Wojny w 1990 r. pomimo faktu, że raport CIC (U.S. Army Counterintligence Corps, wojskowy kontrwywiad] z lipca 1947 r. nazwał Łebeda ?dobrze znanym sadystą i współpracownikiem Niemców?. Po wojnie Łebed został początkowo przeniesiony przez Armię z Rzymu do Monachium. Potem przeniósł się do Nowego Jorku i uzyskał status stałego rezydenta, a następnie ? dzięki Allenowi Dullesowi ? amerykańskie obywatelstwo.

W Stanach Zjednoczonych został głównym kontaktem szefa CIA w operacji ?Aerodynamics?, która była następczynią wcześniejszej operacji ?Cartel?. Te operacje miały za zadanie ?pomoc, rozbudowę i wykorzystanie ukraińskiego podziemia dla celów oporu i wywiadu?.

Od 1953 roku Aerodynamic zaczęła działać poprzez ukraińską grupę analityczną w Nowym Jorku pod kierownictwem Łebeda i pod auspicjami CIA. W 1956 r. grupa ta zarejestrowała się jako organizacja non-profit pod nazwą Prolog Research and Publishing Association. W samym tylko 1956 roku, z pomocą CIA, Prolog wyemitował 1200 programów radiowych ? w sumie 70 godzin na miesiąc ? i rozprowadził 200 tysięcy gazet i 5 tysięcy broszur. Poczynając od 1960 r. Prolog zatrudniał również wyszkolonego przez CIA Ukraińca Anatola Kamińskiego. W 1966 Kamiński został szefem operacji Prologu, podczas gdy Łebed zajmował się ogólnie kierownictwem.

Łebed przeszedł na emeryturę w 1975 roku, ale pozostał w funkcji doradcy i konsultanta Prologu. W latach 80. nazwa Aerodynamic została zmieniona na Qrdynamic, Pddynamic a potem na Qrplumb. W latach 80. Prolog rozszerzył swoją działalność w celu dotarcia do innych radzieckich narodowości. Qrplumb podobno zakończył działalność w 1990 r. Jednakże Prologowi zezwolono na kontynuowanie działalności, ale ponoć tylko na własny koszt, co podnosi pytanie, czy cała ta operacja jest kontynuowana aż do dnia dzisiejszego.

W czerwcu 1985 r. Urząd Dochodzeń Specjalnych (Office of Special Investigations ? OSI) w departamencie sprawiedliwości zaczął prowadzić dochodzenie w sprawie Łebeda. CIA obawiało się, że dochodzenie może zagrozić Qrplumb i po raz kolejny ochroniło Łebeda przez zaprzeczenie jego powiązaniom z nazistami. Jeszcze całkiem niedawno, bo w 1991 roku, CIA próbowała odwieść OSI od uzyskania akt z czasów wojny związanych z UPA od rządu niemieckiego, polskiego i radzieckiego. Łebed zmarł w 1998 r. Został pochowany w New Jersey.

To, co widzimy na Ukrainie dzisiaj, to ta sama faszystowska polityka, jaką prowadził Allen Dulles, tym razem uprawiana przez Baracka Obamę. Narzuca się więc pytanie, czy program Qrplumb/Prolog kiedykolwiek został zakończony.

Komentarz SOTT.net: Jest dostępny w Internecie film dokumentalny o ruchu nazistowskim na Ukrainie. Początek tutaj. Wydaje się oczywiste, że utrzymać się przez dziesięciolecia po dziś dzień ? nie hańbiąc się przy tym żadną pracą ? mogło im się udać wyłącznie z pomocą amerykańskich funduszy na ?demokratyzację?.

Tłumaczenie: PRACowniA

Link źródłowy: Allen Dulles i ukraińscy faszyści. Czy używanie nazistów na Ukrainie przez CIA i MI6 podczas Zimnej Wojny kiedykolwiek się zakończyło?

Artykuł na Sott.net: Allen Dulles and the Ukrainian fascists: Did the CIA/MI6 use of Nazis in Ukraine during the Cold War ever stop?

Antisemitic Incidents in Ukraine:

Nazi/Skinheads: The Holocaust by Bullets and Modern Antisemitism in Ukraine” is a feature-length documentary that explores the evolution of the Holocaust in Ukraine’s past as well as the Neo-Nazi groups of its present.

Czy macie jeszcze wątpliwości z kim mamy do czynienia?

Dziękuję ekipie PRACowniA za zgodę na publikacje w CAŁOŚCI tłumaczenia.
Pozdrawiam

Piotr Szelągowski

Zniszczono pomnik UPA, który powstał nielegalnie w Polsce w latach 90-tych.

Pomnik został postawiony w Hruszowicach w gminie Radymno. Uczyniono to nielegalnie w 1994 roku. Od lat trwały próby jego legalnej rozbiórki.
flaga-UPA
(złowrogie kolory UPA)
Niestety urzędnicy polskiego państwa nie potrafili się z tym uporać. Wstyd i hańba można by powiedzieć. A może celowe działanie? A może śpiochy ukraińskiej SB działający w strukturach polskiego państwa?
Jak widać bez względu na takie czy inne BRAKI DZIAŁANIA ze strony urzędników państwowych – są grupy które dostrzegają ich opieszałość, która jest zdecydowanie ponad terminowa.
Pokazują też że w Polsce podnosi głowę prawda historyczna bez względu na to co chcieliby z nią uczynić rządzący. Tacy chociażby jak PSL, który niby patronuje ofiarom Wołynia, a jak pisze Stanisław Srokowski w „Gazecie Warszawskiej” doprowadza do BRAKU marszu 11 lipca w tym roku, przejmując organizację uroczystości i zawłaszczając ją…

Mamy chyba już dosyć takich pseudo Polaków. Dostałem kilka telefonów i SMS-ów. Pierwszy kilka godzin temu z informacją o zniszczeniu pomnika. Pierwszą rzeczą którą pomyślałem było – to państwo się sypie jak już obywatele za nie muszą robić to co powinny czynić organy państwowe.
Sami sobie urzędnicy i władze strzelają w kolano. Pokazują jak bardzo są niewydolni lub manipulowani – czy sterowani.
Na Ukrainie trwa wojna, która zagraża nam, a my próbujemy się angażować po jednej ze stron chociażby beznadziejnie jednostronnymi komentarzami.
Trzeba budować mur na granicy. Taka jest prawda. Uszczelnić ją i nie wpuszczać nikogo. A szczególnie tych, którzy są sympatykami nacjonalistów.
Ponoć jest nawiązanie na zniszczonym pomniku do sytuacji na Ukrainie: ?Śmierć katom Wołynia i Donbasu?.
Jak widać naród kojarzy nacjonalistów z obecną kijowską władzą, nasi politycy jakoś nie potrafią.
Tak też było na spotkaniu z Wujcem w Poznaniu kiedy zadałem mu kilka niewygodnych pytań, on jednak nie odpowiedział na nie.
CO więcej nie zauważył żeby było coś niestosownego na majdanie w tym, że były tam flagi czerwono-czarne.
Piszę na ten temat w materiale: Zamieszanie w umysłach? Co się dzieje na Ukrainie. Wojna na wschodzie.
Sądzę, że takim doradcom należy podziękować.
I wielu innym z tego rządu, którzy chociażby nie zauważają nic niestosownego w istniejących samowolach budowlanych szkalujących Polskę i Polaków takich jak ten pomnik bandytów z UPA, którzy mordowali naszych rodaków.
Niech leżą w bezimiennych mogiłach tak jak wiele z ich ofiar na Wołyniu i w Małopolsce Wschodniej.
Wtedy nikt im nie będzie przerywał wiecznego spoczynku.
Czy Bóg będzie dla nich litościwy?
My nie zapomnimy o zbrodniach…

Piotr Szelągowski

Ukraińskie wojsko ucieka za granicę do Rosji.

Z około 438 żołnierzy ukraińskich, którzy przeszli przez granicę z Rosją, tylko 180 powróciło na Ukrainę.
Miejmy nadzieję, że z tej dezercji nie zostaną wyciągnięte represje w stosunku do rodzin żołnierzy, którzy mieli zapewne dosyć tego chorego konfliktu i postanowili zostać na terenie Rosji…

Oczywiście źródła w Polsce podają łagodną wersję tej rejterady z uwagami typu:
„Moskwa twierdzi…”
„Kijów odpowiada…”
„Inną wersję wydarzeń podają Ukraińcy…”
To na stronie:
Rosja mówi o masowych ucieczkach ukraińskich żołnierzy

A może warto by było podać wersję rosyjską przetłumaczoną z linkiem do oryginału i wersję ukraińską? I może jeszcze kilka innych wersji? Z jakimś tam krótkim komentarzem – zdroworozsądkowym. Odnoszę wrażenie, że to wojna informacyjna.
Szeroko zakrojona.
Czy tak samo było z zestrzeleniem Boeinga 777? Natrafiłem na wiele różnych sprzecznych ze sobą informacji. Np. wg. jednej z nich zginęła tylko 3 dzieci a nie 80 jak podawano w Polsce… (za kim?).

Powtarzam: wojna trwa. Wszelkie organizacje rządowe i pozarządowe wszystkich krajów UE powinny robić co w ich mocy aby powstrzymać rozlew krwi. Nie wspierać jakiejkolwiek ze stron.

Link do jednej z wersji: ?????? ??????? ?????? ? ??? 438 ?????????? ??????? ??????? ? ??
To nie pierwszy raz kiedy żołnierze ukraińscy przechodzą na stronę rosyjskiej federacji…”
(na stronie można też czytać w języku angielskim: English ).

Piotr Szelągowski

Z ostatniej chwili: poddało się 702 żołnierzy ukraińskich jak donosi portal tvzvezda.ru

702 ????? ?????????? ????? ??????? ? ???? ? ????????? ? ???

4 ??????? 2014, 22:07

? ????????? ??????? ? ???? 702 ???????? ?? ?????????? ?????. ?? ???? ?? ??????? ?? ?????? ?? ?????????? ????? ???????? ???????? ?????????? ???????? ????????? ????????????.

????????? ?


Polecane: Ługańsk odcięty od świata. Trwa okrążenie przez siły ukraińskie.

Polskie MIG-29 ?podrywają się? w reakcji na przelot rosyjskich samolotów. Czy to dobrze?

Gry komputerowe – jak to z nimi naprawdę jest? Wariujemy czy się bawimy?

(Tekst syna w kontekście wariacji komputerowych)

Dzisiejsza młodzież w niesamowity wręcz sposób potrafi wynaleźć sobie problemy nie znane nigdy wcześniej, mam na myśli tu takie dylematy jak np.
– Oglądać cały dzień telewizję, czy może pogadać z kimś na jednym z portali społecznościowych, a może posiedzieć przy komputerze i pograć w grę…
Młodzież wykształciła już nawet nową filozofię życia nazywaną potocznie „leniokracją”, w której praktyczne zastosowanie ma zasada – odpoczywajmy cały dzień przy telewizorze, a potem odpoczywajmy od odpoczywania przy komputerze itd.
Z pewnością gry komputerowe są jednym z poważniejszych pochłaniaczy czasu wśród nowego pokolenia.
Już setki różnych badań od dłuższego czasu wskazują, że np. oglądanie przemocy wpływa na wzrost agresji wśród chłopców, a co dopiero w różnego rodzaju grach pierwszoosobowych, w których dzielni chłopcy, którzy nigdy nie trzymali w reku prawdziwej broni biegają w świecie wirtualnym z wiernymi replikami broni, mordując każdego „wroga”, który im się nasunie.
Oczywiście gry takie bardziej przypominają zręcznościówki rozwijające przede wszystkim naszą zdolność szybkiego wciskania guzików, szybszego niż przeciwnik. Za taką wysoką zręczność pomiędzy klawiaturą a palcami dłoni, „strzelcy wyborowi” otrzymują punkty, co w przypadku bezrefleksyjności takiej zabawy może doprowadzać do takich drastycznych wydarzeń, które od czasu do czasu docierają do nas z za oceanu, gdzie to jakiś nałogowy gracz pomylił rzeczywistość z fikcją i w wyniku posiadania broni, by dostać dodatkowe punkty zlikwidował wszystkie cele na swojej drodze, licząc przy tym, że jeśli ktoś go dopadnie, będzie mógł się standardowo odrodzić po 5 sekundach pot.(respawn).
StrzelankaStrzelanka1

Czytaj dalej Gry komputerowe – jak to z nimi naprawdę jest? Wariujemy czy się bawimy?

Józefa Szczepańskiego wiersz o Sowietach. Powstanie 1944 rok.


(Depress śpiewa wiersz o Czerwonej Zarazie)

Czerwona zaraza.

/Czekamy ciebie, czerwona zarazo,
byś wybawiła nas od czarnej śmierci,
byś nam Kraj przedtem rozdarłwszy na ćwierci,
była zbawieniem witanym z odrazą./

/Czekamy ciebie, ty potęgo tłumu
zbydlęciałego pod twych rządów knutem
czekamy ciebie, byś nas zgniotła butem
swego zalewu i haseł poszumu./

/Czekamy ciebie, ty odwieczny wrogu,
morderco krwawy tłumu naszych braci,
Czytaj dalej Józefa Szczepańskiego wiersz o Sowietach. Powstanie 1944 rok.