Kilka materiałów dla przypomnienia. Ludobójstwo 11 lipca.

Data 11 lipca – jaka to rocznica?

Dwa projekty ustaw. Ustawa mówiąca o martyrologii Polaków na Kresach od Litwy do Ukrainy, która nie zapomina i o Katyniu, i o wywózkach na Sybir i o Szaulisach a także o OUN-UPA (w tym tak wszechstronnym wymiarze nie najważniejszym zdarzeniu dotyczącym zbrodni na Polakach i narodzie polskim w skali wszystkich zbrodni popełnionych przez Sowietów, Niemców, czy Litwinów…)

Druga ustawa koncentruje się na zbrodni Ludobójstwa do tej pory zamiatanej skutecznie pod dywan, zbrodni, która nadal nie została właściwie upamiętniona a jej symboliczną datą jest Czytaj dalej Kilka materiałów dla przypomnienia. Ludobójstwo 11 lipca.

Policja winna śmierci kibiców.

Polecone mi przez jednego z Czytelników BezPrzesady.com:
„…Ogromne brawa i uznanie należą się z całą pewnością kibicom Liverpoolu za walkę jaką toczyli przeciwko wszystkim ? państwu,mediom,policji by w końcu usłyszeć prawdę na temat tragedii…”

screen
(screen serwisu i fragmentu artykułu, całość na: policja winna śmierci 96 kibiców!

Wielcy ludzie o wielkich sercach, bez których nie byłoby naszej teraźniejszości

Był jednym z najwybitniejszych ludzi swojej epoki nie tylko w Polsce. Wszechstronny naukowiec, autor wybitnych dzieł naukowych z różnych dziedzin życia. Stworzył system etyki i filozofii społecznej, który oparł na prawach i obowiązkach społecznych. To jeden z najświetniejszych autorów  Konstytucji 3 Maja. To on nakreślił zawarte w niej plany reformy  państwa, programy przebudowy społecznej i rozwoju Polski ? tak został scharakteryzowany Hugo Kołłątaj w dokumentalnym filmie z serii ?Serca polskie?.

Podkanclerz koronny był, jak mówili o nim współcześni, Czytaj dalej Wielcy ludzie o wielkich sercach, bez których nie byłoby naszej teraźniejszości

Turcja w Europie? Za jaką cenę?…

polksiezyc_rozpadajacy
Cytat:
„Die Türkei braucht nach Einschätzung ihres Parlamentspräsidenten Ismail Kahraman eine ?religiöse? Verfassung, in der sich das Land nicht länger zum Säkularismus verpflichtet. ?Die neue Verfassung sollte nicht länger den Säkularismus enthalten(…), sie sollte religiös sein?, sagte der Politiker am Montagabend in einer Rede, von der türkische Medien am Dienstag Videoaufzeichnungen veröffentlichten. Kahraman monierte, das Wort ?Allah? tauche in der Verfassung kein einziges Mal auf. ?Wir sind ein islamisches Land. Deshalb sollten wir eine religiöse Verfassung schaffen.? Die aus dem politischen Islam kommende Regierungspartei AKP bemüht sich bereits seit einiger Zeit, das nach dem Militärputsch 1980 beschlossene Grundgesetz des Landes zu ersetzen.”

Tłumaczenie:
Przewodniczący Parlamentu tureckiego Ismail Kahraman domaga się, aby Islam stał się PAŃSTWOWĄ RELIGIĄ.
Turcja potrzebuje aby Konstytucja zawierała odniesienia do religii, kraj nie powinien dłużej pozostawać w sekularyzmie „Nowa Konstytucja nie powinna dłużej sekularyzmu zawierać (…), powinniśmy być religijni, jesteśmy islamskim krajem, dlatego powinniśmy religijną konstytucje ustanowić” powiedział polityk w poniedziałek do tureckich mediów.

(tł. Ewa R.)

To oznacza tylko jedno świat muzułmański wraca do korzeni, a wraca dlatego, że Europa chyli się ku upadkowi „wartości europejskiej laickości zdewaluowały się” Turcja zafascynowana postępem ekonomicznym Europy oraz jej rozwojem z początków XX- stulecia, nie widzi już nic wartościowego w europejskich dokonaniach- a chce wejść do Unii- ciekawe dlaczego..? Czytaj dalej Turcja w Europie? Za jaką cenę?…

Co zwyciężyło w sprawie Ukrainy?

Zapałowski
Z maila polecam:

„…Tak naprawdę Balcerowicz jest bardziej komisarzem, który ma pilnować wpływów międzynarodowego lobby finansowego w tym państwie, niż osobą, która może pomóc gospodarce tego kraju w wyjściu z kryzysu….
[…]
Przeglądając miesięczne dane dotyczące stanu gospodarki tego państwa, można wyraźnie zobaczyć, że Kijów nie ma możliwości spłacenia zaciągniętych zobowiązań. Co więcej, są trudności nawet z obsługą odsetek od tego zadłużenia.
[…]
Ludzie protestujący na Majdanie zostali zmanipulowani i wykorzystani. Wielu działaczy ukraińskich realnie już nie myśli o odzyskaniu Krymu czy Donbasu, ale o tym, aby państwo się nie rozpadło na kilka części.”

Wnioski przerażają – w okolicy Polski i jej granic powstaje chaos – celowo tworzony…
Całość: Zwyciężył tzw. własny interes

Mistrzowskie lody Cassate 5 smaków.

Lody Cassate to moja słabość. Pojawiła się „luta” w tej kwestii.
TO lody wytwórni „Miś”.
Smak po prostu niewiarygodny – próbowałem wszystkich pięciu odmian.
Śmietana to śmietana w smaku.
Jest to po prostu „niebo w gębie”.
lody Miś

>Cassate pięć smaków

I najważniejsze.
Gdzie można kupić?
W okolicy kina „Rialto” w Poznaniu – idąc w stronę ryneczku. Lub we Wronkach w Restauracji „Ratuszowa”.

Polecam!