Z Ukrainy o Ukraińcach w Polsce.

blogpublika


Można prawdę mówiąc w pełni się zgodzić z taką wizją ZUwP. Kiedy kilka lat temu zabrałem głos na pewnej konferencji organizowanej w Gdańsku stwierdzając w konkluzji, że największym problemem jest wsparcie dla nacjonalizmu ukraińskiego i budowania wzajemnej nienawiści właśnie przez tych (Ukraińców – z polskimi dowodami osobistymi), którzy żyją tutaj w Polsce – widziałem na twarzach Tymy i innych wielkie niezadowolenie – z odkrycia ich kart… Czytaj dalej Z Ukrainy o Ukraińcach w Polsce.

Strzelnica – pneumatyk; karabin.

 

Podstawą jest szkolenie. Treningi.
strzelnica-karabin-pneumatyczny

Może nie jest to jakiś super wynik (w sensie punktacji), ale wierzcie mi; – żeby w końcu osiągać takie skupienie trzeba było trochę poćwiczyć. Za to skupienie na dwóch tarczach jest niezłe.

Dodam, że strzelanie odbyłem bardzo szybko: jakieś niecałe 20 minut 4×5 strzałów.
Strzały w tarczach przy dużym skupieniu przechodziły przez poprzednie miejsca trafień. 

Strzelectwo to ciągły trening: postawy, umysłu, podejścia do wykonywanych podczas strzału czynności. Dlaczego umysłu? Musisz mieć czysty umysł, odizolować się od świata zewnętrznego…Poniżej kilka plansz postaw:

Na blogu znajdziecie wiele przykładów postawy strzeleckiej z bronią długą, krótką.

Poniżej; dobrze obrazujący proces celowania, zgrywania przyrządów celowniczych film na YT:

Polecam też stronę PZSS opisującą metody celowania z broni sportowej:

https://www.pzss.org.pl/szkolenie/biblioteka-trenera/przyrzady-celownicze-w-pistolecie-sportowym

Na koniec zwracam uwagę, że najtrudniej jest nauczyć się, zapamiętać o podstawowej zasadzie: ostro powinniśmy widzieć przyrządy celownicze, nie cel. W trakcie strzelania zauważyłem że wielu początkujących adeptów strzelectwa nie umie sobie z tym poradzić. Chcemy podświadomie wiedzieć do czego strzelamy i dlatego przenosimy wzrok na cel. Efekt: pudło.

Regionalna historia – Pszczew. Akcenty Kresowe.

pszczew

tego typu wydawnictwa są na „wagę złota”.
Niejako bezcenne.
Żmudne zbieranie informacji fotografii, spisywanie relacji – i powstaje kawałek historii regionu – wycinek jakże cenny – pozwala on na wnikliwsze badania historyczne, czasami tęż można odnaleźć dawno zagubioną rodzinę,
kolebkę rodu – wrócić wspomnieniami do młodości…

Kilka stron tej pozycji ukazujących jaki ogrom pracy został wykonany przez pasjonatkę historii regionu.
Zwraca uwagę duża ilość fotografii. Czytaj dalej Regionalna historia – Pszczew. Akcenty Kresowe.

Zagrożenie zabójstwem…Ludzi. Aborcja – morderstwo w łonie matki.


poslowie-przed-spotkaniem
Dochodzę do wniosku, że nie powinno się nazywać słowem „aborcja” zabójstwa wewnątrzmacicznego dziecka.
tam samo należałoby nie używać w dyskusjach ogólno-społecznych pojęcia „płód”.
Tego typu poprawne ze strony naukowej sformułowania są wykorzystywane przez środowiska śmierci jako deprecjonowanie i odhumanizowanie faktu, że
mówimy o jednostkowym, całkowicie unikalnym Życiu ludzkim.
Zabicie dziecka w łonie matki uniemożliwia pojawienie się tego Życia na świecie, w kosmosie, we Wszechświecie. Nie ma ponownej szansy na jego zaistnienie.
Powinniśmy wyjść z jasnego i prostego założenia:
Abstrahując od jakiejkolwiek wiary, religii i duchowych wyjaśnień ? analizując problem tylko z płaszczyzny etyczno-moralnej i humanistycznej, prawa przyrody, doprowadziliśmy do nie pojawienia się tych konkretnych (wyjątkowych na skalę całego kosmosu, w wymiarze czasowym wieczności) przejawów całkowicie niepowtarzalnego, osobniczego, indywidualnego ŻYCIA.

Zaskoczony jestem, że wszelkie środowiska pro-natura nie stają w obronie życia.

Nie raz pisałem na blogu, że wartość nadrzędną ma każde Życie. To kim zostanie, jak się ukształtuje, zależy od społeczeństwa, od warunków kulturowych, od wychowania, od rodziców i wielu innych czynników w różnym stopniu wpływających na rozwijającego się człowieka. Zupełnie innym czynnikiem jest wpływ na kształtowanie i pomoc w nim – to temat do innej jakże szerokiej dyskusji.
Jednak przede wszystkim skoncentrujmy się na zakończeniu zabijania ludzi. Jeżeli nie na świecie to przynajmniej w Polsce.
Wczoraj na spotkaniu z posłami: Bartłomiejem Wróblewskim i Szymonem Szynkowskim vel Sęk spodziewałem się „burzy mózgów” wśród zebranych osób i podjęcia określonych działań mających na celu obronę Życia.
Stało się inaczej chociaż pojawiły się jaskółki porozumienia.
Liczę na to, że szansa wsparcia naszych (wielkopolskich) posłów w działaniu ku zdecydowanemu i jasnemu sprecyzowaniu, o co chodzi w tej jakże tragicznej dyskusji (jedna z uczestniczek podkreśliła że co dzień ginie 2-3 istnienia ludzkie) – i wskazaniu celu nadrzędnego jakim jest; POWTARZAM: całkowita ochrona ludzkiego życia w każdym jego etapie – stanie się naszym wspólnym celem. Bez względu na przynależności… Czytaj dalej Zagrożenie zabójstwem…Ludzi. Aborcja – morderstwo w łonie matki.

Myśl narodowa w Wielkopolsce… – spotkanie.


Z maila:
wyklad-mysl-narodowa

Informuję, że jutro t.j. w środę 26.10. o godz. 18:00 w Bibliotece Raczyńskich w Poznaniu przy Pl. Wolności 19 będzie interesujący (zwłaszcza dla narodowców i patriotów) wykład prof. Andrzeja Wawrzynowicza pt. „Myśl narodowa w Wielkopolsce wobec myśli narodowej w innych dzielnicach”:
http://www.bracz.edu.pl//index.php?option=com_content&task=view&id=2192&Itemid=100

Homoseksualizm, aborcja…Rodzina.


Z maila:
plakat-a3_ryba-rodzina-poznan

Szanowni Państwo,
Klub Polonia Christiana w Poznaniu oraz KoLiber Poznań zapraszają na spotkanie pt.:
Gender, homoseksualizm, aborcja – atak na rodzinę jako kolejna faza rewolucji.

O zagrożeniach płynących ze zmasowanego ataku Czytaj dalej Homoseksualizm, aborcja…Rodzina.

Czarne zgrupowania -śmierć nad Polską…?

czarna-destrukcja-cywilizacji
(foto: Piotr Szelągowski – Czarna destrukcja ludzkiej cywilizacji)


Dziś przybyłem na „czarny marsz” w Poznaniu….

Refleksja jaka się nasuwa: ci, którzy się na nim zebrali, wybierają śmierć – bez względu jak to nazywają – wolność, demokracja (!), prawo do samostanowienia, wybór kobiety, prawo kobiety do jej ciała (nikt tego nie zaprzecza- chodzi przecież o zupełnie inne, powstające ciało w kobiecie), itp…
Ten wybór to nic innego jak:
Abstrahując od jakiejkolwiek wiary, religii, poglądów i duchowych wyjaśnień ? analizując problem tylko z płaszczyzny etyczno-moralnej i humanistycznej, prawa przyrody, prawa do życia i szacunku do jakiegokolwiek życia doprowadzamy do: „nie pojawienia się” tych konkretnych (wyjątkowych na skalę całego kosmosu, w wymiarze czasowym wieczności) przejawów całkowicie niepowtarzalnego, osobniczego, indywidualnego ŻYCIA jakimi są ci LUDZIE, którzy mogliby być, jednak w wyniku
złej interpretacji prawa do wolności jednostki nie będą mogły się pojawić we wszechświecie.
Po prostu.
Czy nie mają do tego prawa? Czytaj dalej Czarne zgrupowania -śmierć nad Polską…?