Szlachetna Paczka – pomoc ubogim i potrzebującym.


Jeszcze  jedna ważna inicjatywa:
„W Polsce tysiące rodzin żyją w biedzie, a my możemy im pomóc. Sekcja Młodych uruchamia zbiórkę darów serca dla dwóch potrzebujących rodzin.

SZLACHETNA PACZKA to projekt, który co roku łączy tysiące osób: wolontariuszy, rodziny w potrzebie, darczyńców i dobroczyńców. Potrzebujące rodziny opowiadają o swojej trudnej sytuacji wolontariuszom, spotkanym po raz pierwszy w życiu, a darczyńcy z pasją przygotowują konkretną pomoc dla nieznajomych i spełniają ich marzenia!
Opis rodziny:
Czytaj dalej Szlachetna Paczka – pomoc ubogim i potrzebującym.

Kawa rozpuszczalna – warto?


Nasłuchałem  się o tej kawie sporo – generalnie mi osobiście nie smakuje i ponoć zawiera wiele „złych” substancji.

Czytam na jednej ze stron:
„Zauważa się jednak, że kawa rozpuszczalna ma mniejszą zawartość kofeiny i znacznie bardziej obniża przyswajalność żelaza. Może być też jednym z głównych źródeł trującego Czytaj dalej Kawa rozpuszczalna – warto?

Finał: WKS Grunwald – zawody strzeleckie.

karabin-pneumatyczny


Dziś odbyły się zawody finałowe WKS Grunwald.
Z czterech rund pucharu WKS Grunwald wyłoniono po 8-miu zawodników z najwyższą ilością punktów (w czterech konkurencjach).
Konkurencje:
Pistolet Pneumatyczny
Karabin Pneumatyczny
Pistolet Sportowy
Pistolet Centralnego Zapłonu

kilka foto z konkurencji pneumatycznych poniżej:
Czytaj dalej Finał: WKS Grunwald – zawody strzeleckie.

Nowe centra handlowe… i nic się nie zmienia.


Prezydent  miasta jedno centrum postponuje drugie zatwierdza.
I nic się nie zmienia…
(blagierstwo, cyganienie,dwulicowość, cynizm – obłuda…i wiele innych synonimów jakoś tak staje mi przed oczyma).
„…Miesiąc temu prezydent Jacek Jaśkowiak negatywnie wypowiadał się o otwarciu przy Rondzie Rataje nowego centrum handlowego. Teraz to jego urzędnicy chcieli uchwalenia planu zezwalającego na budowę nowych marketów….”
Cytat z materiału: Kolejne centra handlowe w Poznaniu

Polacy i Żydzi – Budowanie Miłości.


Odwożąc  Mamę od lekarza, przy herbatce włączyłem u niej TV. Leniwie poprzerzucałem kanałami, obejrzeliśmy wspólnie jakiś dziennik, i około 18.30 przełączyłem na TV Trwam – tak tą purytańską stację moherów…
Patrzę i widzę młodego człowieka z charakterystyczna czapeczką na czubku głowy…
Żyda…
trwam-johny-daniels
Dalej było tylko ciekawiej…

Czytaj dalej Polacy i Żydzi – Budowanie Miłości.

Socjalizm jest technicznie niemożliwy …

„Kiedy  uświadomimy sobie, że możemy osiągnąć to wielkie wykorzystanie dostępnych zasobów tylko dlatego, że korzystamy z wiedzy milionów ludzi, staje się jasne, że założenie socjalizmu, że organ centralny może dysponować całą tą wiedzą, jest po prostu nieprawidłowe.”

Z komentarza pod filmem:

„…Apoteoza kapitalizmu jednak w dzisiejszych czasach- jest utopią. Szkodliwą utopią. Potrzebujemy czegoś, co wykorzystując ludzkie cechy- jak chęć zysku- doprowadzi do zaspokojenia potrzeb innych ludzi, jednak chciwość będzie trzymać w kagańcu. Bo chciwość to korporacjonizm, banksteryzm i inne formy antyludzkiej działalności.?..”

Socjalizm – cóż to znaczy?

Czytaj dalej Socjalizm jest technicznie niemożliwy …

Przeszczepy – jak robić, żeby było dobrze?

screen-wprost
(zrzut  ekranu (fragment) z materiału „Wprost”)

Zdanie Ewy Błaszczyk:

„Najtrudniejsze do zdiagnozowania są te stany zawieszenia, przebywania na krawędzi życia i śmierci. Na początku, kiedy podtrzymuje się funkcje życiowe, to doświadczeni neurolodzy zawsze mówią: trzeba czekać. Robić swoje i czekać. Czekać, żeby ta decyzja nie była pochopna….
[…]
…W Skandynawii obudziła się kobieta na stole operacyjnym tuż przed pobraniem organów? Medycyna będzie mogła ratować ludzi znajdujących się w coraz gorszych stanach. To są oczywiście pieniądze. Rodzi się pytanie, w którym kierunku będziemy się poruszać. Czy konsumpcyjnym, czy humanitarnym, gdzie jednak człowiek jest najważniejszy. Nie można przewidzieć, kto jak wróci z komy i czy wróci. Czasem ludzie wracają do pełni funkcji. Czasem ktoś ma szczątki mózgu, a pisze piękne wiersze, a ktoś ma prawie cały mózg i nic….”

Odnoszę się w moim poniższym wpisie do niektórych komentarzy pod materiałem, którego fragment cytuję powyżej (link do źródła na dole wpisu).
Otwiera się wielki problem moralny, etyczny. Nacisk biznesowy, finansowy jest widoczny. Pamiętacie film „Coma”?
Przeszczepy to potężne pieniądze. Utrzymywanie ludzi w śpiączce to również pieniądze.
Jednak co jest najważniejsze?
Życie ludzkie?
Czy pieniądze?
Ile może kosztować życie człowieka?
Dla mnie jest to wartość niewymierna.
Moim pragnieniem jest sytuacja, w której nie ma nic WAŻNIEJSZEGO niż życie ludzkie. Pojedyncze życie osobnicze. Szacunek dla niego. Tym bardziej ciężko mi się pogodzić na co-dzień z doniesieniami o wojnie. O śmierci istnień ludzkich. Tym bardziej uważam za obłudne postępowanie polityków rozkładających ręce – nic nie możemy zrobić by ratować życie – robią to ponieważ różne meandry politykowania im tak każą.
Każdy z nas powinien przykładać maksimum wysiłków aby życie ratować, nie oglądając się na nikogo. I na nic.
Życie jest wartością nadrzędną. Jednostkową. szacunek dla KAŻDEGO życia określa nasz stan etyczno-moralny.
Każde życie ma jakąś rolę do spełnienia. Zabijając je tym samym zamykamy możliwość samorealizacji jednostkowej tego konkretnego istnienia.
Jednocześnie sami żyjemy.
Jak łatwo wypowiadać osądy z pozycji osoby względnie nie zagrożonej terminacją.
Jak łatwo krytykować, dostrzegać wady.
Tymczasem gdybyśmy znaleźli się na miejscu osoby, której bliski znajduje się w stanie śpiączki, komy, – czy też tak beztrosko, podeszlibyśmy do sprawy? Czy nie ratowalibyśmy naszego ukochanego dziecka przed terminacją ZA WSZELKĄ CENĘ?
Pytanie tylko- jakie mielibyśmy możliwości, umiejętności walki o życie naszego bliskiego.
Zrozumiałe, że jedni mają większe inni mniejsze możliwości.
Podejrzewam jednak że znakomita większość zrobiłaby wszystko co w ich mocy aby ratować.
Pytanie, czy skoncentrowaliby się na ratowaniu tylko swojego bliskiego, czy uczyniliby coś więcej.
Założyliby centrum takiego ratowania, uwrażliwiliby swoją postawą i działalnością innych na problem. Poświęcili swój czas i pieniądze na to?
Znów powracam do możliwości.
Pani Ewa ma większe niż przeciętny człowiek.
Wykorzystuje to jak umie – nie tylko jednak dla swojego dziecka.
Dzięki niej wzrosła świadomość społeczna problemu.
Jednak znajdują się osoby, które są w stanie z niskich pobudek krytykować ją za to, odnajdując działanie dla swojego dobra.
Cóż by było gdyby nie to wydarzenie w jej życiu, które tak je odmieniło?
Nie byłoby kliniki Budzik, nie byłoby kilkunastu wybudzonych osób, nie byłoby setki i tysięcy działań składających się na pomoc innym.
Jeżeli to jest subiektywne działanie dla dobra swojego, swojej bliskiej osoby, którego efektem jest tyle dobra – to ja jestem „ZA”.
Podpisuję się pod wszelką pomocą dla takiej osoby. Niech nawet przez przypadek dzieje się pomoc dla innych.
Ale dzieje się.

Osoby, które śmią krytykować działania Pani Ewy nie dysponują żadnym kontrargumentem – czynią to tylko i wyłącznie z nienawiści (do człowieka jako takiego) i zazdrości.
Być może z szeregu innych jeszcze niższych pobudek.

Skoncentrujmy się na czynieniu dobra, uśmiechaniu się do innych i wyciąganiu ręki do bliźniego.
Pamiętajmy też o prawie obrony koniecznej.
To jednak temat na osobne rozważanie, szczególnie w kontekście tych właśnie (nienawistnych) osób, które pod pretekstem szeroko pojętego liberalizmu (multi-„kulturowości”), chcą krzywdy innych, rozmywając kategorie etyczno-moralne jakie powinny być fundamentem w relacjach między ludźmi..


Cytat pochodzi z: Błaszczyk o tym, dlaczego nie odda swoich organów. „Wystarczy przeanalizować historię”

III Wojna Światowa wisi na włosku?

wiertlo

Natknąłem się na taki materiał (cytat fragmentu):

„…Nie dbam o to, gdy wiele instytucji będzie twierdzić, że jest to fałszerstwo, ponieważ większość instytucji podąża za swoim własnym ukrytym programem, podczas gdy my jesteśmy niezależni i pracujemy za darmo tylko do rozpowszechniania tego, co uważamy za prawdę. Świat musi wiedzieć, co dzieje się w Europie, a zwłaszcza w Niemczech, wieczorne wiadomości w telewizji o tym nie poinformują.

Osobiście przejrzałem pocztę elektroniczną bardzo krytycznie, sprawdzając styl, gramatykę, możliwe sprzeczności i osobisty charakter pisma autora, który ? do tego ? w żaden sposób nie jest anonimowy. Autorka podpisuje się swoim pełnym imieniem i nazwiskiem, mgr inż. (co odpowiada tytułowi mgra nauk technicznych) Dr Austeya Emilia Dominikas, cierpi na białaczkę od 2014 roku, nie ma ona nic do stracenia i przypuszczam, że opuści ten świat przed końcem tego roku.

Tekst jest treścią filmu wideo na YouTube z konta niemieckiego autora, nazywającego siebie ?ZERBERSTER?. Publikuje pocztę elektroniczną, którą otrzymuje, i jest to poczta elektroniczna informatorów pod numerem 10. Jeżeli wpiszecie na wyszukiwarce ?ZERBERSTER? i ?Zuschauerpost # 10?, to możecie znaleźć film wideo. Dowiedzieliśmy się w międzyczasie, że właściciel konta miał dobrze znany kanał na YouTube wcześniej, z dużą liczbą abonentów, który został usunięty z YouTube (zgadnijcie dlaczego). Autor konta ZERBERSTER nazywa siebie Brandonem Lakefieldem na wideo. Jego adres e-mail…”

Wydaje się mi, że warto zwrócić na niego uwagę. Na moim blogu podsuwam Wam Drodzy Czytelnicy, różne spostrzeżenia, teksty, czy informacje na jakie natrafiam. Wiele z nich sprawdzam (szczególnie te, które dotyczą Ukrainy, wschodniej polityki Polski czy Europy – tutaj mam małe możliwości ku temu), inne budzą moje zaciekawienie, innych też nie jestem w stanie sprawdzić, jednak uważam że powinny być przekazane dalej, aby być może inni którzy dysponują większą ilością czasu, czy możliwościami mogli się z nimi zapoznać.
To właśnie jedna z takich informacji.
Budzi mój niepokój – zastanawia, być może znajdzie się parę osób, które intensywniej przyjrzą się tej informacji…

Tak zaczyna się tekst tłumaczony ze strony:


„Drogi Brandonie Lakefield (dobry nick)

Po pierwsze, bardzo dziękuję za mnóstwo odważnych filmów wideo, które opublikowałeś, rozumiejąc całe niebezpieczeństwo naszej niemiecko ? faszystowskiej dyktatury, gdzie wszystko przechodzi przez cenzurę i zniekształca się ? to wspaniała praca. Niestety, ludzi takich jak ty spotyka się teraz zbyt rzadko ? większość ludzi chowa głowy w piasek, w złudnej nadziei, że kiedyś będzie lepiej….”

Źródło cytatów: Wielka katastrofa planowana jest na 2017 rok. Oficjalny program zniszczenia Niemiec i plany o trzeciej wojnie światowej

Screen u góry, ze strony z tekstem.

Strona informująca o problemach z azylantami na terenie Niemiec.
Obecnie dostęp jedynie dla zalogowanych (https://asylterror.com/)
asylterror

Ps.
Jak wiadomo Niemcy mają bardzo duże doświadczenie w budowie tego typu obiektów. Popularnie zwany MRU w lubuskim, tajemnicze do dziś nie wytłumaczone i wyjaśnione sztolnie w masywie Gór Sowich wiele innych konstrukcji podziemnych, schrony dla łodzi podwodnych, pojedyncze dzieła budowlane (Szczecin, Świnoujście) wiele innych na terenie Niemiec (Turyngia), czy też poza (Wał Atlantycki).