Festiwal Birofilia. Żywiec 2014. Piwo dla wszystkich…

Informacja z maila:
„Wydarzenie, którego głównym sponsorem jest Grupa Żywiec, jest dziś największym festiwalem piwnym w Europie. W zeszłym roku ponad 500 różnych piw spróbowało w Żywcu niemal 6 tysięcy gości.

Jedną z głównych atrakcji Festiwalu będzie jak co roku Aleja Piw Świata, gdzie w tym roku będzie można spróbować ponad 600 marek piw.
piwo

CIEKAWOSTKA: Bezdyskusyjnym królem degustacji z pewnością jest Samuel Adams? Utopias, jedno z najdroższych piw świata. Koszt butelki to aż 1500 zł.

Co roku podczas Festiwalu organizowany jest Konkurs Piw Domowych ? w tym roku odbędzie się XII edycja. W zeszłym roku na konkurs organizowany przez Polskie Stowarzyszenie Piwowarów Domowych zgłosili oni rekordową liczbę 432 uwarzonych przez siebie piw. W tym roku znowu powalczą o laury w 10 stylach piwnych. Najlepsze piwo domowe otrzyma tytuł Grand Championa Birofilia 2014, by dokładnie 6 grudnia już z imieniem, nazwiskiem i podpisem piwowara na etykiecie znaleźć się na sklepowych półkach w całej Polsce. W jury konkursu zasiądą największe piwowarskie autorytety z Polski i zagranicy. Jednym z jurorów tegorocznej edycji będzie Stan Hieronymus, amerykański dziennikarz, ekspert i piwowar domowy z ponad 20-letnim stażem. Jego książki o warzeniu piwa to lektura obowiązkowa piwowarów domowych w Stanach Zjednoczonych.

Festiwalowi Birofilia 2014 towarzyszą dodatkowe działania promujące kulturę piwną. Na facebookowym profilu Festiwalu przygotowano konkurs dla wszystkich wielbicieli piwa, którzy mogą sprawdzić swoją wiedzę na temat łączenia piwa z odpowiednim jedzeniem. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody ? zaproszenia na Festiwal i specjalne warsztaty z foodpairingu, zestawy do profesjonalnego testowania piwa oraz oryginalne szklanki z logo Grand Championa Birofilia 2013.”


Strona Festiwalu: http://festiwal-birofilia.pl/
FP Festiwalu i konkurs: https://www.facebook.com/FestiwalBirofilia?fref=ts

Inne tematycznie:
Z Portalu – o piwie Husarz
Birofilia zabawa miłośników piwa

Domowa produkcja piwna – pokaz

Szreniawa piwna – festiwal
Puzzle piwne

Autor

Piotrek

Cóż, ten świat nie zawsze działa według norm, które zakładasz,że istnieją...? Co jest dobre co złe? Czy lepiej milczeć na ten temat, czy mówić? Zdecydujcie sami, ja już podjąłem decyzję.