Z portalu politycznego – o piwie „Husarz Piwny”…

W kontekście wczorajszej imprezy w Szreniawie, przeszukując internet w poszukiwaniu artykułów o piwie znalazłem materiał o dyskryminowanym najprawdopodobniej przez osoby o poglądach lewicowych piwie z browaru „Ciechan”. Portal nazywa się parezja.pl.


Marek Jakubiak właściciel browaru Ciechan, brał udział (jak można przeczytać w materiale z tej strony) w działaniach lokalnych komórek Ruchu Narodowego w spotkaniach przedwyborczych jako widz. Z kolei lokalne organizacje lewackie wyciągnęły ponoć z tego wniosek, że jakoś tam się angażuje – wg. informacji ze strony rozpoczęły bojkot.
Fragment wpisu:
„…środowiska jak Vogule Poland (udający międzynarodowe wydawnictwo Vogue), Lewacka Muzyka, LGBTQ SGH i kilka innych…”.

O ile faktycznie tak jest (nie ma podanych linków do żadnych wypowiedzi z tych stron zwolenników …lewicy? – to niewątpliwie nie wygląda mi to logiczne działanie. Z drugiej strony; czy nie jest to może chęć zareklamowania, celem zwiększenia sprzedaży produktu, co samo się narzuca poprzez ostatnie zdanie z materiału, zachęcające do picia tego piwa?
Aczkolwiek, nazwa samego piwa bardzo się mi podoba… I oby tak dalej (w wymyślaniu nazw i nie tylko). Jakość piwa, też nie zgorsza, Ciechana kilka razy miałem okazję degustować (nie jestem raczej piwny, wolę zdecydowanie wina).
Dlatego szkoda, że w materiale nie umieszczono przykładów propagowania bojkotu. Takie cytaty demaskowałoby w sposób bezsporny bojkotujących.
Niemniej jest to następne, jak sądzę, niezależne źródło zdobywania informacji w internecie. A wszystko dzięki odrzuceniu ACTA.
Warto było protestować?
Pewnie.
Przyglądajmy się dalej tworzeniu miejsc, gdzie można się w sposób niezależny wypowiadać.

Źródło: ?Husarz piwny? bojkotowany przez środowiska lewicowe

Tematycznie, o piwie:

Birofilia zabawa miłośników piwa

Domowa produkcja piwna – pokaz

Szreniawa piwna – festiwal

Puzzle piwne

Autor

Piotrek

Cóż, ten świat nie zawsze działa według norm, które zakładasz,że istnieją...? Co jest dobre co złe? Czy lepiej milczeć na ten temat, czy mówić? Zdecydujcie sami, ja już podjąłem decyzję.

2 myśli w temacie “Z portalu politycznego – o piwie „Husarz Piwny”…”

  1. Należy wybić Ciechana, a butelkę rozbić na głowie lewicowca. Abstynenci mogą rozbić pełną butelkę !

    1. Z tym rozbijaniem to taka metafora jak rozumiem… – nie wzbudzamy agresji do nikogo i nie nawołujemy do przemocy. Doradzam przemyślenie tego co się chce napisać.

Możliwość komentowania jest wyłączona.