Od operacji „Wisła”, jak w Donbasie i walcząc o polski Śląsk.

Pomnik zbrodniarza Bandery w Lwowie
Pomnik zbrodniarza Bandery w Lwowie


Udostępnione na FB: „…Śląsk – Donbas – Ukraina, czyli o Operacji WISŁA i sojuszu cwaniaków z bandytami…”

Oczywista, wymuszone działaniami post-banderowców słowa są na rękę Rosji, ale zawierają sporo prawdy.
Moja teoria mówiąca o tym, że błędy polityczne popełniane przez ponad 20 lat przez UE i szczególnie naszych polityków nie dość, że odbijają się czkawką, to okazały się doskonałą wodą na młyn rosyjskich nacjonalistów – potwierdza się w całej rozciągłości…

( Kto jest kim w rządzie ukraińskim; analiza zza Oceanu. Neo-naziści zaczynają rządzić w Europie?)
Tak to jest kiedy w imię politycznych partykularnych interesów przymyka się oko na brunatne wymachiwanie szmatami nazistowskimi na Ukrainie.
Nie kto inny jak tylko ci co przymykali to oko – pomogli w znaczący sposób znaleźć rosyjskim strategom medialne i propagandowe rozwiązanie – jak poróżnić wszystkich: Rosjan z Ukraińcami, Ukraińców z Rosjanami, Polaków z jednymi i drugimi.
Bo wcześniej czy później doszłoby do zbrodni – np takich jak w Odessie ( Odessa ponad 40 ofiar? W tym spaleni żywcem w budynku Domu Związków Zawodowych. ) okazało się, że to był zaledwie koniuszek góry lodowej; mamy wojnę – od kilku lat giną tysiące ofiar, społeczeństwo się antagonizuje – to normalne, że zwykli ludzie zaczynają nienawidzić wroga, skoro na ich rękach umierają, żony, wnuczki,…
Źli zacierają ręce „inżynierowie dusz” są zadowoleni – nienawiść zaczyna się coraz mocniej umacniać. Powolne koło historycznego koła zaczyna się już obracać i nabierać rozpędu.

podczas manifestacji w Lublinie spotkałem się z Ukraińcem, który za wszelką cenę próbował usprawiedliwić działania UPA, chociaż krytykował ich zbrodniczość ? stwierdzał (nie mając wiedzy), że musiał być ich (tych zbrodni!) jakiś powód, jakieś straszliwe (wyimaginowane) krzywdy, zadane przez Polaków. Kiedy wspomniałem o wymordowanych Ukraińcach przez UPA; stwierdził że tak, było tak, ale byli to na pewno?- komuniści. Spojrzałem na niego: 80 tysięcy komunistów? Starców, kobiet i dzieci?
Odpuścił, kiedy pokazałem mu zdjęcie Stasi Stefaniak, dziecka pochodzenia polsko-ukraińskiego i spytałem się czy też ta czteroletnia dziewczynka była zatwardziałą komunistką, i dlatego musiała zginąć z rozprutym brzuszkiem. Dziecko ojca Polaka i matki Ukrainki, zresztą również zamordowanych bez pardonu.
Przyznaliśmy wtedy wspólnie rację, że jednak nacjonalizm to zguba dla narodów.
Dlatego trzeba rozmawiać.
Dlatego też trzeba pamiętać. Tłumaczyć…

Nikt nic nie robi, aby przerwać chore gloryfikowanie nazizmu i jego przedstawicieli na Ukrainie.
Coraz więcej nienawiści. Coraz więcej chęci uczynienia innym krzywdy w imię swoich nacjonalistycznych ideałów.
Reszta to tylko kwestia czasu: Dokąd zmierza Ukraina

Zaznaczone strzałkami flagi UPA na demonstracji

Najlepsze w tym wszystkim jest to, że znów nie ma winnych. Ci, którzy dopuścili do tego (kłamiąc i oszukując, odwracjąc „kota ogonem”) mają wytłumaczenie i wyjaśnienie na wszystko. Że przecież robili dobrze, że tylko wskazywali na „agentów Moskwy”, albo na pożytecznych głupków…
Tymczasem owi „głupcy” od początku wskazywali źródła zapalenia – źródła jakimi jest zło – nacjonalizm, jego bardziej skrajna odmiana: szowinizm, gloryfikacja nazizmu, swoistego rodzaju neo-nazizm i uwielbienie symboli i formacji hitlerowskich z zakazanym na całym świecie SS.
Dlaczego tego nie widzi tak wielu ludzi?
Ponieważ media wypaczają obraz – przygotowują odpowiednią papkę informacyjną skrupulatnie omijając najważniejsze fakty, zwroty działań, wypowiedzi – sprawnie montując nowo-mowę, na pożytek i ku radości społeczeństwa które woli aby za nich myślano i podejmowano decyzje.
Zapomina jednak że owe decyzje mogą zrobić z członków tego społeczeństwa mięso armatnie…
Jak tam na Ukrainie.

(narzędzia manipulacji: Oczywiście w tej akurat telewizji pokazywane są obrazy wygodne dla rządu w Moskwie ? nie oznacza to, że są one nieprawdziwe. I to jest istotna informacja. Z kolei nie pokazuje się tam informacji z naszej TV. W naszej TV nie widzimy informacji z TV Russia. Jaki wniosek?
Społeczeństwa poddawane są manipulacji. Nie kłamstwu. To już dawno jest niemodne i przede wszystkim łatwe do podważenia.
A więc po prostu selektywnie wybiera się informacje. Pod społeczeństwa, które chce się zmanipulować.
To jest obecnie narzędzie manipulacji.
Ilu z nas jest na tyle wygodnych, że poddaje się jej? W imię tak naprawdę obcych interesów, których reprezentanci (politycy) za nic mają nas Polaków, zwykłych Ukraińców, czy też Rosjan? Tylko niewiele osób stać na to aby zadać sobie trud próby odnalezienia przysłowiowego ?haczyka?.
)

…Owi manipulanci zapominają też o narodzie ukraińskim, zgnębionym i doświadczonym wielokrotnie, teraz dodatkowo oszukiwanym i wykorzystywanym w tej politycznej hucpie.
Może się obudzi, nim będzie za późno i zerwie to sterowanie i otumanienie.
Może jego członkowie zrzucą jarzmo kłamstwa i obłudy.
Może…

Z reżyserem tego filmu, nie mam już od dwóch lat kontaktu, mieszkał w Odessie:

Ukraiński film o Ludobójstwie na Kresach Wschodnich. ?Bez Okresu przedawnienia?.

Z Ukrainy na ostatni dzień konferencji w Zielonej Górze przybyli producentka Maria Kowalewa i reżyser filmu Eugen Dimitrash. Ten film zmieni Wasz pogląd na to jak temat jest odbierany na Ukrainie.


V. W OBIEKTYWIE FILMOWEGO DOKUMENTALISTY Jewgienij Dimitrasz TV Odessa FILM DOKUMENTALNY WOŁYŃ 1943. BEZ PRZEDAWNIENIA


Linki:

/www.novorosinform.org

www.facebook.com/konrad.rekas

Prof. Osadczy: relacje polsko-ukraińske są dowodem na wielki upadek państwowości polskiej

Filmy:
Dr Lucyna Kulińska – Ukraiński szowinizm
https://youtu.be/GFiapUujOoE


Informacja o próbach blokowania habilitacji Andrzeja Zapałowskiego: Ukraińscy nacjonaliści usiłowali zablokować habilitację dr. Zapałowskiego

Autor

Piotrek

Cóż, ten świat nie zawsze działa według norm, które zakładasz,że istnieją...? Co jest dobre co złe? Czy lepiej milczeć na ten temat, czy mówić? Zdecydujcie sami, ja już podjąłem decyzję.