Prognozy się sprawdziły, Egipt zapomniał o rewolucji

To prawda. Informacje jakie docierały do mnie jeszcze wcześniej potwierdziły się muslim opanował Egipt. Muslim okrąża Europę. W dobie walki o równouprawnienie wspieraliśmy rewolucję dokładnie przeciwną temu hasłu…

„…Podobno w styczniu w jednym z rozstawionych tu namiotów została zgwałcona kobieta. Inna została brutalnie potraktowana przez tłum mężczyzn po tym, jak zakończyła swoje wystąpienie na wzniesionym na placu podium: broniąc się przed napastliwymi dłońmi, przedzierała się przez szydzący z niej tłum. Nikt nie kiwnął nawet palcem, by jej pomóc….
[…]
W grudniu egipscy generałowie zrobili coś, co w niemal każdym innym kraju zostałoby uznane za czyn oburzający i nie do pomyślenia. Mianowicie – zaoferowali tamtejszemu bankowi centralnemu pożyczkę w wysokości miliarda dolarów, rzekomo po to, by wesprzeć go w trudnych chwilach.

Powiedzmy sobie jasno: najwyższe władze wojskowe postanowiły zaoferować Egipcjanom pieniądze, które w świetle prawa i tak należą do budżetu państwa – pieniądze, które nie podlegają żadnej publicznej weryfikacji, i od których, o ile wiadomo, nigdy nie zapłacono ani grosza podatku…
[…]
Jeszcze bardziej niepokoi jednak to, że do Egiptu powrócił strach…
[…]
Realna władza wróciła w ręce wojska; parlament nowych twarzy zajmuje się debatowaniem; w tym roku ma zostać wybrany nowy prezydent Egiptu.

Ci, którzy wydają się nie rozumieć, że powstanie dobiegło już końca, wciąż spierają się, marzą i wygłaszają płomienne mowy na placu Tahrir.”

Źródło cytatu: Czcze pogaduszki na placu Tahrir

Inne materiały o tej tematyce:
Pada jeden z afrykańskich Totalitaryzmów

Iran i Broń Masowej Zagłady ? nie dopuścić?

Problem prześladowania religii? wybranych

Kadafi ? czy był najlepszym wrogiem?

Autor

Piotrek

Cóż, ten świat nie zawsze działa według norm, które zakładasz,że istnieją...? Co jest dobre co złe? Czy lepiej milczeć na ten temat, czy mówić? Zdecydujcie sami, ja już podjąłem decyzję.