Prorodzinnie w Polsce; ubranka dla dzieci droższe

Wczoraj przy okazji słuchania audycji „Za a nawet Przeciw” Pana Kuby Strzyczkowskiego dowiedziałem się że stawka VAT na ubranka dziecięce idzie z 7 na 23 procent. A więc jednak; nasze państwo nie interesuje polityka prorodzinna.

W  trakcie audycji której tematem była tzw.: „Szara Strefa” do czego jeszcze powrócę, jeden z rozmówców dodał informację z Anglii: tam stawka na ubranka dziecięce wynosi 0 procent. Bo rodzinie trzeba pomagać…
Inny z kolei wprost stwierdził, że w Polsce nie ma polityki pro-rodzinnej.
Państwo powinno pomagać rodzicom w wychowywaniu dzieci,
jeżeli chce, aby jej wychowankowie płacili podatki tu w kraju, a nie za granicą. A nie odbierać je jak ostatnio na Śląsku gdzie dziewczynka na miesiąc trafiła do domu dziecka ponieważ jej wychowawczyni w obrazkach które rysowała doszukała się motywów molestowania przez dziadka. Oczywiście się nie potwierdziły. Jak potężna była trauma tego dziecka?
Lub jeszcze inny przykład: chłopiec trafił na dwa lata do domu dziecka ponieważ między innymi jego matka za dużo się modliła i miała klęcznik w domu. Dopiero po dwóch ciężkich latach walki o syna udało się go wyrwać z domu dziecka. Dziecko ze stresu wyłysiało.
Nie szuka się w rodzinach patologicznych. Powstało prawo i tylko czeka się na donosy. A dzieci traktuje się podmiotowo. Gdzie psycholodzy, gdzie rzesza specjalistów? Stawianie dziecka w takiej sytuacji zostawia rany w jego psychice do końca życia.
Wiem to doskonale. W jaką stronę to wszystko prowadzi?
Czy prawo jest dla obywateli czy przeciw nim? Ma ich ochraniać czy na odwrót?
Bez Przesady….

Piotrek

Inne materiały na ten temat:

Idzie ?złe? dla rodzin?

Rodzina w Polsce silna ? lekarze opiekują się przyszłymi matkami

https://bezprzesady.com/aktualnosci/pomoc-finansowa-dla-rodzin-ograniczona-becikowe-szkieletowe

Państwo pro rodzinne ? Bujda!

Autor

Piotrek

Cóż, ten świat nie zawsze działa według norm, które zakładasz,że istnieją...? Co jest dobre co złe? Czy lepiej milczeć na ten temat, czy mówić? Zdecydujcie sami, ja już podjąłem decyzję.