Krótko o Wyborach.

Lewica w końcu padła – to najlepsza informacja – to powinno nastąpić już dawno jak mówi wielu moich znajomych już w 1989 roku… Za to co zrobili Polsce…
Korwin nie wszedł – to druga najlepsza informacja. Takich jak on nam nie potrzeba. Jakich?
Ano właśnie… takich. Przyjrzyjcie się posłuchajcie. Więcej nie trzeba.
Dwóch moich Przyjaciół weszło do sejmu – co cieszy:
Biało-Czerwona wywieszona 11 listopada

Ludobójstwo jakiego dopuścili się na polskiej ludności Kresów zbrodniarze i zwyrodnialcy z OUN/UPA, jest jedną z największych, nie zabliźnionych ran na ciele polskiego Narodu. A fakt zamiatania tej zbrodni pod dywan, jest największą hańbą III RP. Tylko zmycie tej hańby po przez definitywne i skuteczne uznanie tych zbrodni za ludobójstwo oraz wprowadzenie penalizacji w sprawie tzw. kłamstwa wołyńskiego, pozwoli nam, jako pokoleniu, podnieść czoło ku górze i móc spojrzeć naszym przodkom w oczy.

Do tego momentu nie jesteśmy godni by się z nimi stawiać w jednym szeregu. Państwo polskie po 1989 r. sprzedało te polskie ofiary w imię doraźnych geszeftów z wychwalającymi zbrodnicze bandy ukraińskimi neobanderowcami. Trzeba z tym skończyć i jasno pokazać, że my możemy rozmawiać tylko z Ukrainą, która jasno i wyraźnie uzna popełnione przez OUN/UPA zbrodnie, definitywnie za nie przeprosi i się od nich odetnie. Inaczej żadnej przyjaźni czy współpracy być nie może. Nie będziemy się jednać na stosie trupów naszych przodków. Nie będziemy deptać polskiej, bestialsko przelanej i niewinnej krwi. I nie jest to żadna złośliwość czy prorosyjskość, ale twarda i niezbędna walka o prawdę i sprawiedliwość. Albo Ukraińcy to zrozumieją i przestaną kłamać oraz hołubić morderców, albo nie są godni aby włączać ich do grona cywilizowanych narodów.

Z Bartkiem od lat współdziałamy w tej kwestii. Naprawdę na bardzo mało osób z kręgów polityków można liczyć na zaangażowanie w walce o Prawdę o Ludobójstwie. Tutaj można…
Szczególnie teraz jest to potrzebne. Po gloryfikowaniu bandytów z UPA na Ukrainie.

Walka o Prawdę o Ludobójstwie OUN-UPA

Drugi, Bartłomiej Wróblewski z Poznania – odpowiedział mi jako jedyny na zadane pytania.
Oto fragmenty jego odpowiedzi:
Z Kresów Południowo-Wschodnich pochodzi moja Babcia Maria Kwaśniewska z domu Prokopowicz. Część dalszej rodziny zginęła z rąk Ukraińców. Będę wspierał, a pewnym stopniu być może także podejmował różne działania związane z upamiętnieniem tych wydarzeń.
[…]
Na pewno ważne są różne inicjatywy upamiętniające zbrodnie na Wołyniu i Kresach Południowo-Wschodnich. Na pewno są ważne różne inicjatywy upamiętniające ludobójstwo na Wołyniu i Kresach południowo-Wschodnich. Formy upamiętnienia są do dyskusji i zapewne będą ulegać zmianom. Niedawno spotkaliśmy się na odsłonięciu tablicy w Kościele pw. św. Jana Kantego. Pomnik jest ciekawym pomysłem. Ważną rzeczą są także inicjatywy edukacyjne i wychowanie młodych ludzi.
Całość odpowiedzi na: Kto będzie walczył o Prawdę Kresów Wschodnich?

Bartłomiej był też fundatorem 20 sztuk koszulek upamiętniających rocznicę zbrodni Ludobójstwa 11 lipca 1943 roku. W Poznaniu nosi je kilkanaście osób. Mówi otwarcie o ranie, która ciągle nie jest zagojona…

Jeszcze jeden człowiek mi bliski chociaż osobiście się nie znamy (aczkolwiek korespondowaliśmy ostatnio sporo i mamy wspólnych znajomych :-) – pozdrawiam, Mirku!)
Wojtek Bakun dołączył do grupy, na którą mogę liczyć w walce o Prawdę.

W moich staraniach przedkładam ponad WSZELKIE PODZIAŁY PARTYJNE – tą skromną moją walkę o Prawdę o tamtych zbrodniach. Dobitnie podkreślam: nie ma dla mnie barier ani granic politycznych jeżeli tylko osoba szczerze i bezinteresownie angażuje się w dokumentowanie prawdy o Ludobójstwie. Dlatego nie interesują mnie nazwy komitetów z jakich weszli owi kandydaci. Ważne co mają w sercu.

Polecane, jest to doskonałe uzupełnienie dla tych, którzy chcą wiedzieć więcej o tej zbrodni: Łężyca – dzieciom Kresów

O martyrologii dzieci na Kresach

Relacje

70-ta rocznica Ludobójstwa dokonana przez OUN-UPA (1943-2013)

Terroryzm przedwojenny w Polsce OUN

Kijów 8 kwietnia 2010 wystawa o Ludobójstwie

Sprawiedliwi Ukraińcy ? ofiary ukraińskie

Rekonstrukcja ataku UPA na polską wieś w Radymnie pod Przemyślem.

Nowa inscenizacja historyczna zbrodni Ludobójstwa na Kresach wkrótce. Wołów.

Relacja filmowa rekonstrukcja historyczna Radymno.

Bez Przesady! Nie kłamcie! To było Ludobójstwo ? 11 lipca 70-ta rocznica.

Kiedy ?Teatr Nie Teraz? w Poznaniu? Nie teraz???

Drugi Festiwal Niepodległości ? Tarnów. Zdjęcia z dnia Kresowego. – Leon Popek

Ballada o Wołyniu, ballada o zaginionym świecie,


BANDERYZM JAKO REALNE ZAGROŻENIE, CZYLI KRÓTKIE SPRAWOZDANIE Z POBYTU WE LWOWIE

Muzeum we Wrześni: 72. rocznica Rzezi Wołyńskiej

Ormianom i Polakom pomordowanym przez UPA


Pamiętajmy!:
Wkrótce 1 listopad. Pamiętajmy o nich na polskich cmentarzach, twórzmy własne pomniki pamięci.
Należą się one tym ofiarom, tak samo jak ofiarom Holokaustu, Katynia, Syberii, czy obozów koncentracyjnych w całej Europie.
Dlaczego tylko poprzez źle rozumiane polityczne uwarunkowania mamy nie pamiętać akurat o tej zbrodni Ludobójstwa?
1 listopad ? Pamięć o Stasi Stefaniak. Na poznańskim cmentarzu.

Autor

Piotrek

Cóż, ten świat nie zawsze działa według norm, które zakładasz,że istnieją...? Co jest dobre co złe? Czy lepiej milczeć na ten temat, czy mówić? Zdecydujcie sami, ja już podjąłem decyzję.