Lewica w końcu padła – to najlepsza informacja – to powinno nastąpić już dawno jak mówi wielu moich znajomych już w 1989 roku… Za to co zrobili Polsce…
Korwin nie wszedł – to druga najlepsza informacja. Takich jak on nam nie potrzeba. Jakich?
Ano właśnie… takich. Przyjrzyjcie się posłuchajcie. Więcej nie trzeba.
Dwóch moich Przyjaciół weszło do sejmu – co cieszy:
Biało-Czerwona wywieszona 11 listopada

Ludobójstwo jakiego dopuścili się na polskiej ludności Kresów zbrodniarze i zwyrodnialcy z OUN/UPA, jest jedną z największych, nie zabliźnionych ran na ciele polskiego Narodu. A fakt zamiatania tej zbrodni pod dywan, jest największą hańbą III RP. Tylko zmycie tej hańby po przez definitywne i skuteczne uznanie tych zbrodni za ludobójstwo oraz wprowadzenie penalizacji w sprawie tzw. kłamstwa wołyńskiego, pozwoli nam, jako pokoleniu, podnieść czoło ku górze i móc spojrzeć naszym przodkom w oczy.

Do tego momentu nie jesteśmy godni by się z nimi stawiać w jednym szeregu. Państwo polskie po 1989 r. sprzedało te polskie ofiary w imię doraźnych geszeftów z wychwalającymi zbrodnicze bandy ukraińskimi neobanderowcami. Trzeba z tym skończyć i jasno pokazać, że my możemy rozmawiać tylko z Ukrainą, która jasno i wyraźnie uzna popełnione przez OUN/UPA zbrodnie, definitywnie za nie przeprosi i się od nich odetnie. Inaczej żadnej przyjaźni czy współpracy być nie może. Nie będziemy się jednać na stosie trupów naszych przodków. Nie będziemy deptać polskiej, bestialsko przelanej i niewinnej krwi. I nie jest to żadna złośliwość czy prorosyjskość, ale twarda i niezbędna walka o prawdę i sprawiedliwość. Albo Ukraińcy to zrozumieją i przestaną kłamać oraz hołubić morderców, albo nie są godni aby włączać ich do grona cywilizowanych narodów.

Z Bartkiem od lat współdziałamy w tej kwestii. Naprawdę na bardzo mało osób z kręgów polityków można liczyć na zaangażowanie w walce o Prawdę o Ludobójstwie. Tutaj można…
Szczególnie teraz jest to potrzebne. Po gloryfikowaniu bandytów z UPA na Ukrainie.

Walka o Prawdę o Ludobójstwie OUN-UPA

Drugi, Bartłomiej Wróblewski z Poznania – odpowiedział mi jako jedyny na zadane pytania.
Oto fragmenty jego odpowiedzi:
Z Kresów Południowo-Wschodnich pochodzi moja Babcia Maria Kwaśniewska z domu Prokopowicz. Część dalszej rodziny zginęła z rąk Ukraińców. Będę wspierał, a pewnym stopniu być może także podejmował różne działania związane z upamiętnieniem tych wydarzeń.
[…]
Na pewno ważne są różne inicjatywy upamiętniające zbrodnie na Wołyniu i Kresach Południowo-Wschodnich. Na pewno są ważne różne inicjatywy upamiętniające ludobójstwo na Wołyniu i Kresach południowo-Wschodnich. Formy upamiętnienia są do dyskusji i zapewne będą ulegać zmianom. Niedawno spotkaliśmy się na odsłonięciu tablicy w Kościele pw. św. Jana Kantego. Pomnik jest ciekawym pomysłem. Ważną rzeczą są także inicjatywy edukacyjne i wychowanie młodych ludzi.
Całość odpowiedzi na: Kto będzie walczył o Prawdę Kresów Wschodnich?

Bartłomiej był też fundatorem 20 sztuk koszulek upamiętniających rocznicę zbrodni Ludobójstwa 11 lipca 1943 roku. W Poznaniu nosi je kilkanaście osób. Mówi otwarcie o ranie, która ciągle nie jest zagojona…

Jeszcze jeden człowiek mi bliski chociaż osobiście się nie znamy (aczkolwiek korespondowaliśmy ostatnio sporo i mamy wspólnych znajomych :-) – pozdrawiam, Mirku!)
Wojtek Bakun dołączył do grupy, na którą mogę liczyć w walce o Prawdę.

W moich staraniach przedkładam ponad WSZELKIE PODZIAŁY PARTYJNE – tą skromną moją walkę o Prawdę o tamtych zbrodniach. Dobitnie podkreślam: nie ma dla mnie barier ani granic politycznych jeżeli tylko osoba szczerze i bezinteresownie angażuje się w dokumentowanie prawdy o Ludobójstwie. Dlatego nie interesują mnie nazwy komitetów z jakich weszli owi kandydaci. Ważne co mają w sercu.

Polecane, jest to doskonałe uzupełnienie dla tych, którzy chcą wiedzieć więcej o tej zbrodni: Łężyca – dzieciom Kresów

O martyrologii dzieci na Kresach

Relacje

70-ta rocznica Ludobójstwa dokonana przez OUN-UPA (1943-2013)

Terroryzm przedwojenny w Polsce OUN

Kijów 8 kwietnia 2010 wystawa o Ludobójstwie

Sprawiedliwi Ukraińcy – ofiary ukraińskie

Rekonstrukcja ataku UPA na polską wieś w Radymnie pod Przemyślem.

Nowa inscenizacja historyczna zbrodni Ludobójstwa na Kresach wkrótce. Wołów.

Relacja filmowa rekonstrukcja historyczna Radymno.

Bez Przesady! Nie kłamcie! To było Ludobójstwo – 11 lipca 70-ta rocznica.

Kiedy „Teatr Nie Teraz” w Poznaniu? Nie teraz???

Drugi Festiwal Niepodległości – Tarnów. Zdjęcia z dnia Kresowego. – Leon Popek

Ballada o Wołyniu, ballada o zaginionym świecie,


BANDERYZM JAKO REALNE ZAGROŻENIE, CZYLI KRÓTKIE SPRAWOZDANIE Z POBYTU WE LWOWIE

Muzeum we Wrześni: 72. rocznica Rzezi Wołyńskiej

Ormianom i Polakom pomordowanym przez UPA


Pamiętajmy!:
Wkrótce 1 listopad. Pamiętajmy o nich na polskich cmentarzach, twórzmy własne pomniki pamięci.
Należą się one tym ofiarom, tak samo jak ofiarom Holokaustu, Katynia, Syberii, czy obozów koncentracyjnych w całej Europie.
Dlaczego tylko poprzez źle rozumiane polityczne uwarunkowania mamy nie pamiętać akurat o tej zbrodni Ludobójstwa?
1 listopad – Pamięć o Stasi Stefaniak. Na poznańskim cmentarzu.