Poniżej treść cytowana ze strony blogmedia24.pl z komentarzem i treścią listu otwartego: Czytaj dalej Następny list-protest w sprawie Ludobójstwa.
Miesiąc: wrzesień 2011
Antypolonizmy coraz silniejsze, ale to my jesteśmy nacjonalistami…
Wypowiedź Rafała Ziemkiewicza tłumaczy obecny stan zaangażowania się w walkę przeciw Polakom coraz to innych grup narodowościowych. W końcu przecież: „Największym złem jest nacjonalizm, ale tylko polski..” Czytaj dalej Antypolonizmy coraz silniejsze, ale to my jesteśmy nacjonalistami…
Kto jest z Palikotem?
„Boję się ludzi, którzy stoją za Palikotem” taki tytuł ma artykuł na wp.pl. A więc są jakieś obawy… Skąd się biorą? Czytaj dalej Kto jest z Palikotem?
Następna odpowiedź na pytania Kresowian z Poznania.
Następna osoba z poznańskiej listy PIS odpowiedziała. Krótko i na temat. Poniżej zwięzłe odpowiedzi Pana Zenona Torza zajmującego 20 miejsce listy, na pytania:
(Pytania z naszej strony:
„Na pytania przesłane mi przez Władka odpowiadam:
Pyt.1-3 zdecydowanie Tak
Pyt.4. Nie mam wiedzy, czy aby nasz Episkopat nie jest również stroną w tej sprawie. Jeżeli nie to popieram inicjatywę.
Pyt.5. Jeżeli dotychczasowy właściciel zgodzi się sprzedać nieruchomość to TAK
Pyt.6. Oczywiście.
Pozdrawiam
Zenon Torz”
Pan Zenon jest znany z zaangażowania w organizację spotkań poznańskiego klubu sympatyków „Gazety Polskiej”. Wiele takich spotkań ma już na swoim koncie. Jest to cenna inicjatywa wpisująca się w harmonogram poznańskiego życia społeczno-kulturalno-politycznego.
Krótkie bio:
Jest poznańskim inżynierem elektrykiem specjalność: elektrotermia, przedsiębiorcą, działaczem samorządowym i społecznym. Obecnie przewodniczy Poznańskiemu Klubowi Gazety Polskiej, który jest największym z 250 klubów w Polsce, a jednocześnie znaczącą organizacją patriotyczną Poznania. W nadchodzących wyborach do parlamentu Rzeczpospolitej kandyduje na posła z ostatniego 20-go miejsca listy nr 1 Prawa i Sprawiedliwości.
Gajowy Marucha się wypowiada
Istnieje strona w sieci, która może się wielu nie podobać, aczkolwiek zawiera treści na pewno godne zapoznania. Nazywa się: „Marucha” jak słynny gajowy z jeszcze słynniejszej pozycji o Panu Sułku. Czytaj dalej Gajowy Marucha się wypowiada
Wpis z Facebooka – przeciw stereotypom.
Z Facebooka, krótki tekst dobrej znajomej:
Michalina
?15 letnia dziewczyna trzyma za rękę swojego 1 rocznego synka. Ludzie nazywają ja dziwką, nikt nie wie, że w wieku 13 lat została ona zgwałcona. Ludzie nazywają kogoś grubym. Nie wiedzą, że może on cierpieć na poważną chorobę, która sprawia że takim jest. Ludzie nazywają starego człowieka brzydkim. Nikt nie wie, że został on poważnie ranny w twarz walcząc za nasz kraj na wojnie. Ludzie nazywają kobietę łysą ale nie wiedzą, że ma raka. Polub to i wklej na swój profil jeżeli jesteś przeciwko zastraszaniu i ogólnym stereotypom. Założę się ze 95% z was tego nie zrobi.”
Kiedyś dostałem maila z opisanym wstrząsającym wyznaniem kobiety która bała się swojej krewnej, jej twarz była zmasakrowana: wycięty nos, blizny, brak oka…
Jej krewna młodo zmarła, ona jako mała dziewczynka chowała się przed nią i bała. Później dowiedziała się, że była ofiarą tortur nacjonalistów ukraińskich, którzy wymordowali całą jej rodzinę.
Jej cudem udało się przeżyć. To skojarzenie pojawiło się kiedy czytałem wpis Michaliny.
Postaram się odnaleźć oryginalny tekst tego maila i wkleję go do materiału.
Piotrek
Do tej pory brak odpowiedzi na pytania skierowane do Prezesów głównych partii
Po publikacji pytań w GP przez ks Tadeusza Isakowicza-Zaleskiego, po tym jak pytania zadaliśmy na naszej stronie, odpowiedzi udzieliło dwóch prezesów partii: UPR i Prawicy Rzeczypospolitej Czytaj dalej Do tej pory brak odpowiedzi na pytania skierowane do Prezesów głównych partii
Teatr Nie Teraz: „Ballada o Wołyniu”. 13-ty spektakl w Zielonej Górze
…i dwa tysiące ludzi, którzy obejrzeli spektakl. Dwa tysiące osób, które poznały artystyczna wizję upamiętniającą martyrologię polskiej ludności na Kresach. Emocje i siła przekazu są ogromne. To trzeci spektakl który udało się mi obejrzeć, nie ukrywam, że po części mam swój inicjacyjny wkład w fakt jego zaistnienia. Trzy spektakle które odbyły się we Wschowej, Żarach i Zielonej Górze udało się zorganizować po moim telefonie do Przyjaciela, który resztę wziął w swoje ręce. Udało się. Od pierwszego przeze mnie obejrzanego spektaklu uważam, że konieczną jest ta „nadbudówka kulturalna” jak określił dzieło, które stworzył reżyser spektaklu Tomasz Żak. Czytaj dalej Teatr Nie Teraz: „Ballada o Wołyniu”. 13-ty spektakl w Zielonej Górze
Inscenizacja w Kuklówce; Hubal
Trzy
Legoland to hit nieustający klocków Lego
Mamy