Pomoc od Patrioty ze Szwajcarii nadeszła :-)

Dziś otrzymałem następny datek dzięki niemu pokryje produkcję prawie 14 koszulek. W drodze do Szwajcarii odwiedził mnie Polak na stałe tam mieszkający, Patriota przez duże „P” (o tym wkrótce więcej) i wręczył datek na produkcję koszulek zabierając ze sobą 4 sztuki, aby obdarować nimi Polaków za granicą.

Czytaj dalej Pomoc od Patrioty ze Szwajcarii nadeszła :-)

Co robi kościół? Jaka jest prawda o zbrodni ludobójców?

JAK SKOMENTUJEMY takie wypowiedzi kościoła? Zupełnie niepojęte i zupełnie nie na temat…

„!!! KOŚCIÓŁ w POLSCE nie WSTYDZI się PROSIĆ o WYBACZENIE ?!!!

Zwierzchnicy Kościołów z Polski i Ukrainy podpisali dziś deklarację związaną z 70. rocznicą zbrodni wołyńskiej. W dokumencie zaapelowali o wzajemne przebaczenie win i pojednanie obu narodów.
(?)
Abp Michalik i abp Szewczuk podkreślali, że chcą, by deklaracja była odczytana w kościołach w Polsce i na Ukrainie. „Chcemy wymienić się wzajemnym wybaczeniem i udzielić wybaczenia. (…) Chcemy też powiedzieć prawdę o tych wydarzeniach i raz na zawsze powiedzieć +nie+ wszelkim ideologiom, które uczą nienawiści (?) żeby dzisiaj przywary tej przeszłości nie stanowiły przeszkody dla polsko-ukraińskiego zbliżenia i pojednania. (…) Chcemy też ochronić naszych wiernych przed grzechem nienawiści dzisiaj i budować razem wspólną Europę w przyszłości” ? mówił abp Szewczuk.
(?)
Abp Michalik mówił, że Kościół w Polsce nie wstydzi się prosić o wybaczenie, bo wie, że zbrodnia wołyńska to nie jedyny trudny, bolesny i wstydliwy moment w historii związanej z Ukrainą. „Wiemy, że pól nienawiści, odwetu i śmierci niezasłużonej było i jest wiele, także ze strony Polaków i trzeba to także piętnować i przepraszać Boga i ludzi, aby wyrywać uprzedzenia zarówno z ukraińskich, jak i polskich serc” – dodał.”

Źródło:  Abp Michalik: nie wstydzimy się prosić o wybaczenie

Cały czas odnoszę wrażenie, że tu w Polsce u nas są osoby którym zależy na gloryfikacji zbrodniarzy. Nie wiem dlaczego.
Wypowiedź hierarchy greko-katolickiego była bardziej prawdziwa i sensowniejsza nawet w kwestii analizy językowej niż naszego hierarchy.
Słowa mówiące o zbrodni popełnionej na wielu narodach zbliżają się do tego, o czym mówimy jednym głosem z wieloma Ukraińcami. O tym, że nie może być gloryfikacji zbrodniarzy i każdy z nich powinien trafić na śmietnik historii, a nie stać na piedestałach. Każdy z nich pośrednio lub bezpośrednio odpowiada za śmierć tysięcy niewinnych ofiar RÓŻNYCH NARODOWOŚCI.
O tym chcemy tylko mówić:
Jestem przeciw faszyzmowi, przeciw nacjonalizmowi. Każdy naród ma prawo żyć w pokoju. Każde dziecko ma prawo w miłości rozwijać się i być kochane. Tym bardziej jeżeli jest dzieckiem rodziców wywodzących się z dwóch różnych narodów. TO jest tym bardziej piękne? Takich dzieci polsko-ukraińskich jak Stasia Stefaniak 4 letnia dziewczynka małżeństwa polsko-ukraińskiego wiele zginęło zamordowanych przez siepaczy z OUN-UPA.
Kto dziś pozwala na gloryfikowanie morderców najwspanialszych synów i córek naszych narodów, którzy w najprostszy, najskuteczniejszy sposób bo poprzez miłość, taką zwykłą, prostą i ludzką, między kobietą a mężczyzną, przyczyniali się do budowania wspaniałych więzi między naszymi narodami?
Kto jest takim szaleńcem, że tych oczywistych zbrodni nie umie bo nie chce – nazwać po imieniu
?”
źródło: 70 lat temu; KRWAWA NIEDZIELA: PAMIĘTAMY!

28 czerwca 1956 – w 57 lat później. Poznań; pod Krzyżami.

To już 57 lat od pierwszego generalnego strajku w PRL. O godzinie 6.00 rano jak co roku, tradycyjnie złożono kwiaty przy bramie Fabryki Pojazdów Szynowych przy ulicy 28 Czerwca 1956… Jak wyglądała historia?

Poznańskie  powstanie w czerwcu 1956 roku rozpoczęło się od strajku pracowników Zakładów Przemysłu Metalowego… Czytaj dalej 28 czerwca 1956 – w 57 lat później. Poznań; pod Krzyżami.

Z maila: Dlaczego w mediach brylują Batruch, Hrycak, Marynowycz i Berdychowska, dlaczego przemilczani są ukraińscy przeciwnicy banderyzmu?

Szanowni Państwo !
W kontekście informacji o inicjatywach „pojednawczych” kapłanów greko-katolickich w Polsce odnośnie 70 Rocznicy ludobójstwa OUN-UPA na Wołyniu i w innych regionach polecam zapoznanie się z poglądami greko-katolickiego diakona, Ukraińca Piotra Siwickiego. Autoryzowane tłumaczenie tekstu w załączniku. W wybrane fragmenty, z moimi podkreśleniami – poniżej. Tekst jest także dostępny na stronie internetowej „Naszego Słowa” w języku ukraińskim, oraz na blogu diakona Piotra Siwickiego w języku ukraińskim i w języku polskim. Czytaj dalej Z maila: Dlaczego w mediach brylują Batruch, Hrycak, Marynowycz i Berdychowska, dlaczego przemilczani są ukraińscy przeciwnicy banderyzmu?

Krótka informacja z Lublina. KUL bije się w piersi??

Z maila:
Zwracam się z prośbą o zamieszczenie na wszystkich możliwych stronach internetowych jak i publikacjach prasowych informacji o obchodach -Dni Pomordowanych na Wołyniu i Kresach Wschodnich-  na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Jednocześnie proszę Środowiska Kresowe jak i Rodziny Pomordowanych na Kresach Wschodnich aby każdy kto może wziął udział w powyższych uroczystościach. Powyższa inicjatywa władz Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego niewątpliwie zmierza do tego abyśmy wspólnie stanęli w Obronie Pamięci Pomordowanych przez ukraińskich nacjonalistów.”
Zdzisław Koguciuk

 Protest przeciw nadaniu h.c. przez KUL dla Juszczenki. Już na początku lipca.

Koszulka rocznicowa – 70 lat temu; KRWAWA NIEDZIELA: PAMIĘTAMY!

Poniżej wygląd koszulki rocznicowej mojego pomysłu, zaprojektowanej graficznie przez kolegę (imiennika) Piotra:
Czytaj dalej Koszulka rocznicowa – 70 lat temu; KRWAWA NIEDZIELA: PAMIĘTAMY!