Czy powinniśmy jako kraj ryzykować aż takie zaangażowanie się? Ukraina – Polska. Wspólne pismo.

Czy jesteśmy stroną konfliktu? Czy chcemy nią być?
„Ukra­ina ma pro­po­zy­cję dla pol­skie­go rządu. Pawło Pe­tren­ko, mi­ni­ster spra­wie­dli­wo­ści w rzą­dzie Ar­se­ni­ja Ja­ce­niu­ka w wy­wia­dzie z dzien­ni­ka­rza­mi por­ta­lu tvn24.?pl przy­zna­je, że Ukra­ina chce, aby Pol­ska zło­ży­ła wraz z nią wspól­ny wnio­sek do Eu­ro­pej­skie­go Try­bu­na­łu Praw Czło­wie­ka o ła­ma­niu praw czło­wie­ka przez Rosję.”
unnamed
Czytaj dalej Czy powinniśmy jako kraj ryzykować aż takie zaangażowanie się? Ukraina – Polska. Wspólne pismo.

Oskarżenia o łamanie konwencji genewskiej. Ostrzelano autobusy z ewakuowanymi dziećmi.

Z maila:
unnamed

„Rosja oskarża Kijów o łamanie konwencji genewskiej dotyczącej ochrony ludności cywilnej w czasie działań wojennych. Wzywa też do osądzenia odpowiedzialnych za śmierć cywilów w Noworosji ? żołnierzy, członków Gwardii Narodowej i bojówkarzy nacjonalistycznych.

Dziś siły ukraińskie uniemożliwiły ewakuację dzieci z sierocińców i szkół z internatem w Słowiańsku o czym poinformował rosyjski rzecznik praw dziecka. Autobusy przewożące dzieci zostały ostrzelane przez Gwardię Narodową i po pięciu godzinach zawrócone do miasta. Wcześniej rzecznik poinformował, że co najmniej siedmioro dzieci zostało rannych w wyniku działań sił ukraińskich w pobliżu Doniecka.
(na podst. RIA Novosti, Press TV oprac. JS)”

xportal
Ewakuacja dzieci rozpoczęta:
http://youtu.be/vJZvbven6kc

Rozmowa z dziećmi:
http://youtu.be/pua3vZNobYI
(rozmawia ktoś z angielskim akcentem).

Brak możliwości ewakuacji – jak mówi kobieta ukrywająca się w piwnicy…:
http://youtu.be/GLL5JetdjU0

Szczęśliwie ACTA nie działa – nie są blokowane strony i dostępy do nich, pomimo braku takich informacji w mainstreamie, lub w najlepszym wypadku braku proporcji w ich przekazie i faworyzowaniu zupełnie innych informacji jest dostęp do internetu, YT, gdzie regularnie wrzucane są informacje z frontu. Otrzymuję też mailowe potwierdzenia od Ukraińców.

Jeżeli ktoś ma wątpliwości co do toczącej się wojny na Ukrainie, może obejrzeć relacje chociażby i takim kanałem:

http://youtu.be/UQt7ukb0kmU

Tam toczy się brutalna wojna w której ofiarami padają niewinni cywile. Dlaczego UE nie reaguje? Chyba najlepszym rozwiązaniem dla Ukrainy obecnie byłoby doprowadzenie do powstania federacji, tak jak USA, gdzie każdy stan jest swoistego rodzaju osobną organizacją ekonomiczno polityczną (Stany Zjednoczone Ameryki – Stany Zjednoczone Ukrainy).
Każde działanie jest właściwe i dobre o ile prowadzi do powstrzymania rozlewu krwi niewinnych.
Cała społeczność Europy powinna zaprotestować. Musimy zrobić co tylko można aby powstrzymać walki.
Media u nas tylko relacjonują jednostronnie. Sucho i bez wyrazu.
W Niemczech protestują przeciw reprezentantom władz Ukrainy: Jaceniuk wygwizdany w Niemczech. Nazwany: terrorystą. Tymczasem na Ukrainie: Wojna.
„… w niemieckim Aachen gościł premier Ukrainy Arsenij Jaceniuk (29.05.2014r), w celu odebrania przyznanej mu nagrody im. Karola za wybitne zasługi dla zjednoczenia Europy….”
Ten sam Jaceniuk mówił jeszcze dwa lata temu …:
„Reagując na taką rezolucję Europarlamentu, lider opozycyjnej frakcji parlamentarnej ?Bat?kiwszczyna? Arsenij Jaceniuk oświadczył, iż jego frakcja będzie nadal współpracować z neobanderowską ?Swobodą?. Jaceniuk, także jak i uwięziona b. premier Julia Tymoszenko, nie widzi nic negatywnego we współpracy ze spadkobiercami OUN-UPA. Jego zdaniem ludobójcy narodu polskiego: Stepan Bandera, Roman Szuchewycz i Kłym Sawur ? to bohaterowie narodu ukraińskiego….”
Europarlament wyraża swoje zaniepokojenie ksenofobią na Ukrainie.
Co ciekawe obecnie informacja ta nie jest dostępna na stronach Europarlamentu. Próba wejścia kończy się informacją:
„The European Parliament site is currently unavailable; we are working to restore the service as soon as possible
We apologise for any inconvenience…”
Grzeczny wykręt?
Przypominam ustęp 8-my który szczęśliwie skopiowałem ze strony Europarlamentu (kiedy była jeszcze dostępna):
?8. jest zaniepokojony wzrostem nastrojów nacjonalistycznych na Ukrainie, wyrażających się w poparciu dla partii Swoboda, która w konsekwencji weszła do Rady Najwyższej jako jedna z dwóch nowych partii w tym organie; przypomina, że poglądy rasistowskie, antysemickie i ksenofobiczne są sprzeczne z podstawowymi wartościami i zasadami Unii, w związku z czym apeluje do partii prodemokratycznych w Radzie Najwyższej o niestowarzyszanie się z tą partią, niepopieranie jej ani nietworzenie z nią koalicji;?

W Odessie dzieją się straszne rzeczy. Naziści zabijają ludzi, torturują, rozstrzeliwują, palą, rżną. Bezkarnie. Odwrotnie nowi urzędnicy wciąż dają mordercom wypłaty za to…
(In Odessa, terrible things happen. Nazis kill people: torture, burn, shoot, cut. And all this with impunity. On the contrary, our new officials still paying money for killers)

Informacje z Ukrainy:
mityng antywojenny – /www.politnavigator.net
(mowa min. o rozpętaniu wojny domowej – bratobójczej)

Bunt 3 batalionu 51 brygady ukraińskiej armii – żołnierze zabarykadowali się w wagonach…


Polecane: Głos z Ukrainy na okazję 70-tej rocznicy
Czy wydarzenia mogą pójść w tym kierunku?

Fotorelacja z rocznicy poświęcenia pomnika poświęconego policjantom zamordowanym przez Sowietów w Twerze.


Byłem na tej uroczystości. Tym bardziej, że miałem przyjemność pomagać w budowie tego pomnika, przywoziłem płyty na których wygrawerowano nazwiska pomordowanych policjantów, także pomagałem w ich montażu. Oczywiście byłem też obecny na uroczystym poświęceniu i odsłonięciu pomnika.
Poniżej zdjęcia z rocznicy poświęcenia pomnika.

sw_jerzy_pomnik
Czytaj dalej Fotorelacja z rocznicy poświęcenia pomnika poświęconego policjantom zamordowanym przez Sowietów w Twerze.

Poznańskie graffiti. Hetmańska.

Jeżdżąc ul. Hetmańską w Poznaniu na wysokości ulicy Rolnej dostrzegłem ciekawe graffiti? A może malunek elewacji bloku na zamówienie? W każdym razie pomysł urozmaicenia szarzyzny elewacyjnej wyjątkowo się mi spodobał – i tym samym dzielę się tym obrazem z Czytelnikami bezprzesady.com:
grafitti
Czytaj dalej Poznańskie graffiti. Hetmańska.

Masz nowiutki samochód z salonu? Nie ciesz się, on może nie być bezwypadkowy…

Nieuczciwość w handlu zaczyna nie dość że zaskakiwać, to wręcz porażać… Dziś po wizycie u znajomych mechaników na stacji diagnostycznej dowiedziałem się niejednej ciekawostki – o niby nowych samochodach z salonów. Moja rada: idąc kupować „nówkę” na wszelki wypadek uzbrójcie się w miernik grubości lakieru. CO najmniej…
Czytaj dalej Masz nowiutki samochód z salonu? Nie ciesz się, on może nie być bezwypadkowy…

Nasi też potrafią – wyburzać… Gliwice, relikt przeszłości socjalistycznej przestał istnieć.

Na YT można obejrzeć filmik z programu Gliwice24 przedstawiający wyburzenie szpitala, który miał powstać w latach 70-80tych. Kilkaset milionów złotych z czasu „komuny” poszło na marne, kryzys za rządów generała Jaruzelskiego (lata 80-te) zastopował inwestycję.
Oto film pokazujący wyburzenie:

Jaceniuk wygwizdany w Niemczech. Nazwany: terrorystą. Tymczasem na Ukrainie: Wojna.

Na stronie YT z filmem (tłumaczenie):
„Solidaryzujemy się z naszymi ukraińskimi Przyjaciółmi, przeciw faszyzmowi (powiedziałbym: nazizmowi – przyp.aut.) Za pokój na całym świecie!”

Czytaj dalej Jaceniuk wygwizdany w Niemczech. Nazwany: terrorystą. Tymczasem na Ukrainie: Wojna.

JKM „opowiada” już po wyborach, a nie przed – czegoś się nauczył…

Teraz nasz „drogi, pożądany” poseł-elekt po którym „nie wiadomo czego się spodziewać” mówi niepopularnie (komentuje) już po wyborach (jak już go wybrali), czegoś się w końcu nauczył…

Korwin-Mikke haniebnie o zgładzeniu ks. Popiełuszki: Z punktu widzenia rządzących był to wypadek przy pracy. Kogo wysyłamy do PE!? Drugiego Urbana!?

Jedno jest pewne, teraz może się zdarzyć że po wystąpieniach JKM Polskę uznają za kraj pełen irracjonalnego dowcipu, i strzelania sobie w stopę, kolano, piętę nawet…

A JKM będzie gadał co mu ślina na język…, w myśl zasady; nieważne jak, byleby gadali o mnie…

Piotrek