Co Polska powinna uczynić? Całkowita neutralność.

Naprawdę nie uważam, aby było lepsze wyjście. TO co dzieje się obecnie na wschodzie nie powinno nas interesować – w sensie zaangażowania.
Tyle w tym temacie.

Chociaż może… nie do końca. Zacytuję w tym miejscu mojego znajomego- kolegę duchowego.
Serdecznie Was proszę drodzy Czytelnicy o wnikliwą analizę tego tekstu.
Jakoś się z tymi słowami bardzo mocno identyfikuję, już nie raz oszołomy okrzykiwali mnie miłośnikiem komuchów, co jak wiedzą moi znajomi dalsi i bliżsi – jest całkowitą brednią i mistyfikacją.

Zapraszam do analizy:
Antyrosyjskość nie może nas zaślepiać na innych wrogów. Ja fanem sowietów nie jestem. Pomimo, iż ZSRS od prawie ćwierćwiecza nie istnieje – ja dalej będę ich nazywał „sowiety” albo „bolszewicy”…

I nic na to nie poradzę.

A skoro już bolszewicy mnie przywołują w swojej propagandzie jako popierającego Putina, to oznacza, iż w batalionach ochotniczych „Azow” (i innych) należałoby rozstrzelać wszystkich noszących symbole faszystowskie.

Że jak? Ze wystrzelanoby 90% batalionów ochotniczych? Trudno – zamiast mieć gówno (przepraszam za określenie) lepiej nie mieć nic. Przynajmniej nic nie śmierdzi.

A tak, sami chachły dostarczają argumentów propagandzie Putina.

Znam emerytowanego oficera lotnictwa sowieckiego. On stwierdził, że w czasach sowieckich, jak ktoś z kadry oficerskiej chciał „szwejom wstawić w dupę” (znowu przpraszam za dosadny wojskowy język), to stawiał jakieś zadanie, a na starszego grupy wyznaczał Ukraińca. Była pewność, że własnych kolegów Ukrainiec zaćwiczy na metrze kwadratowym. To, że za chwilę on już nie będzie starszym – nie miało znaczenia… Nie liczyło się, że za chwilę koledzy mu się odpłacą… Zresztą sam Ukrainiec nie przywiązywał do tego wagi. Liczyło się, że przez chwilę będzie miał władzę…

Doświadczenia z Banderą zdają się to potwierdzać. Dopóty, dopóki był użyteczny Niemcom – tolerowali go. Gdy coś mu się pop…liło i zaczął bredzić o samostijnej – zaaresztowali go i tyle. Jego kompanionów także. Dzisiaj ten epizod ukraińcy interpretują jako walkę z Niemcami… Jakże to małe… Jakże to prymitywne…

Ukraińcy nie są w stanie zrozumieć, że Bandera i rzezimieszki z jego otoczenia były potrzebne Niemcom do wykonania mokrej roboty.

Samostijna Ukraina? Bandera studiował na Politechnice Lwowskiej. Była to uczelnia elitarna. Tuman przypadkowo zaliczony w poczet studentów nie mógł jej ukończyć. A że był to zwykły tuman świadczy to, że nie zrozumiał zapisów w Mein Kampf (czytałem). Książka ta w sposób jednoznaczny określała przyszłość ludów słowiańskich. A ten idiota nie skojarzył prostej sprawy: ukraińcy to również ludy słowiańskie…

I oczywiście Niemcy wykorzystywali Ukraińców do wszelkiej najbrudniejszej roboty. Likwidacja Żydów? A jakże! Polaków? Również…Doszło do tego, że Himmler zaczął się niepokoić egzekucjami wykonywanymi przez SS. Himmler zrozumiał, żeto musi pozostawić rysę na psychice. A przecież SS-mani mieli być wzorowymi ojcami niemieckich dzieci…

Na szczęście, w ramach skrzywienia ewolucyjnego powstali Ukraińcy… Oni mogli realizować plan zbrodni…

Tylko żaden z przedstawicieli tego bezrozumnego plemienia nie skojarzył, że jego rola, to rola kundelka na niemieckiej smyczy. Kundelka, bo pies rasowy był odpowiednio traktowany i odżywiany. Ukraińcy pod władzą niemiecką (na wschód od Zbrucza) byli traktowani nie lepiej niż Żydzi… Jak kundle dokarmiane zlewkami i kopane za każde nawet niewielkie uchybienia. Po polskiej stronie Zbrucza działo im się znacznie lepiej (pod warunkiem, że nie bredzili – np. o samostijnej).

Ale oni dzisiaj nie mają tej świadomości i malują sobie na polskiej produkcji hełmach symbole 2.DPanc SS „Das Reich”… I żadnemu tumanowi nie przyjdzie do głowy, że była to na tyle elitarna dywizja Waffen-SS, że przeciętny ukrainiec mógłby w niej co najwyżej polerować latryny. Nic więcej. Nie nadawałby się nawet na HiWi (Hilfswillingen).

Na obszarze II RP było im trochę lepiej. Choć Niemcy dość szybko spostrzegli, że obsadzanie pewnych stanowisk w administracji niewykwalifikowanymi Ukraińcami niezbyt się opłaca – cóż… pragmatyzm… Dopuścili więc w pewnych drastycznych przypadkach Polaków do jakiejś tam niewielkiej władzy…

Ale – szkoda gadać i tak zostanę okrzyknięty moskiewskim agentem…

krzysztof_gps”

Kilka „pomocy naukowych” dla zrozumienia nastawienia: Popieraj Ukraińców, ale nie legitymuj skrajnej prawicy i zdyskredytowanych polityków.

Lewackie gadanie?

I na koniec muzyczny klip, jakże mi bliski…: Kto Cię obroni Polsko ? KSU

Punkowy; – lewacki? Patriotyczny?… i tutaj problem…

To może na tyle…

Prowokacja? – „…sponsorowanymi agentami CIA z USA, są: Jaceniuk i inni…”

Nadesłane przez Czytelnika – z Dziennika Maruchy.

Nagranie pochodzi jeszcze z 7 marca 2014, zostało dokonane w Simferopolu. jest to wypowiedź generała-pułkownika Jana Kazemirowicza.
Oświadczam tym, którzy będą to oglądać, że Turczynow, Jaceniuk, Tiahnybok i inni im podobni, oświadczam otwarcie i wiem, że to jest fakt. Że są oni sponsorowanymi agentami CIA z USA. Co więcej, Jaceniuk jest pierwszym zastępcą szefa masonerii na Ukrainie. A głową masonerii jest, jeśli o tym nie wiecie, Pinczuk. Kuzyn Kuczmy.
Czytaj dalej Prowokacja? – „…sponsorowanymi agentami CIA z USA, są: Jaceniuk i inni…”

Stanisław Mikulski, Kloss – nie żyje.

Towarzyszył mi od dzieciństwa – jako Kloss. Miałem sentyment do serialu i aktora. Szkoda, że nie poznaliśmy jego pełnych możliwości – moim zdaniem mógł być częściej proszony do różnych produkcji filmowych. Zapewne jednak przez swoją rolę, która zdominowała – Hansa Klossa, agenta w niemieckim mundurze. Czytaj dalej Stanisław Mikulski, Kloss – nie żyje.

Interes Polski ponad Wszystko, Czyli odpowiedź na zarzuty stawiane mi w artykule pt.: „A JEDNAK HISTORIA KOŁEM SIĘ TOCZY – RÓWNIEŻ W POLITYCE…”


Materiał uzupełniający nadesłany jako reakcja na jeden z komentarzy pod opublikowanym materiałem. Zapraszam do lektury:

„Choć na łamach BezPrzesady.com publikuję stosunkowo niedługo zauważyłem, że artykuły moje potrafią wywołać czasem nawet bardzo ożywioną dyskusję. Cieszy mnie to oczywiście, bowiem całe życie uczono mnie tego, iż pisanie nie może być wyłącznie ?sztuką dla sztuki?, a nieść musi za sobą głębsze idee oraz pobudzać do twórczego myślenia. Oczywiście pamiętam przy tym, że mówić i pisać należy li tylko wtedy, gdy ma się coś mądrego i przemyślanego do powiedzenia, nie tak jak to czyni dziś wielu ? dla poklasku, profitów, dóbr materialnych czy z innych mniej lub bardziej przyziemnych pobudek. Historyk bowiem, to taki specyficzny prorok, który z przeszłości wróży przyszłość. Wszystkie zdarzenia tego Świata miały już swoje miejsce i teraz się powtarzają ? w różnych miejscach, w różnej kolejności i w różnym zakresie. To właśnie powoduje, że przez wielu są mylnie interpretowane jako nowe? Rolą historyka jest zatem wskazywać wszystkim, że to co widzą, miało już kiedyś miejsce.
Czytaj dalej Interes Polski ponad Wszystko, Czyli odpowiedź na zarzuty stawiane mi w artykule pt.: „A JEDNAK HISTORIA KOŁEM SIĘ TOCZY – RÓWNIEŻ W POLITYCE…”

Protest przeciw niewłaściwie zorganizowanym wyborom samorządowym.

Z maila:
W Poznaniu w piątek 28-go listopada odbędzie się manifestacja przeciw fałszerstwom wyborczym do władz samorządowych. Rozpoczęcie manifestacji na Placu Wolności (od strony fontanny) o godz. 19.00 skąd przejdzie marsz pod Urząd Wojewódzki, gdzie około 19.30 rozpocznie się główna część manifestacji. Na manifestację zapraszają środowiska prawicowe.
Zbiórka na Placu Wolności od godz 18.30.

W imieniu organizatorów
Bogdan Freytag
przewodniczący Poznańskiego Związku Patriotycznego – Wierni Polsce

Dostałem też informację, że będą: Koliber, Kibice Lecha, ONR, Poznaniacy – uważam, że powinni też pojawić się przedstawiciela lewicy. To jest wartość ponad podziałami. Wszyscy tutaj żyjemy wszyscy jesteśmy Polakami, wszystkim nam bliska jest ta ziemia, ponieważ tutaj żyli nasi rodzice, dzięki którym jesteśmy na świecie. Dbałość o nią to nasza wspólna sprawa. A poglądy polityczne to rzecz drugorzędna.

Piotr Szelągowski

ps
Wiadomo, że ustawa nie pozwala na powtórzenie wyborów, jednak protest obywatelski stawia władze w trudnym położeniu – pokazuje, że rządzą nieumiejętnie, niewłaściwie – ponoszą odpowiedzialność za cały ten bałagan.

Chroń internet – nowe zagrożenie jak ACTA.

Uwaga, znów „kombinują” jak by tylko ograniczyć dostęp do informacji:

1.Dopłata do każdej usługi w Internecie
(Komisja Europejska zaproponowała rozporządzenie przewidujące, że dostawcy usług internetowych będą mogli wymagać dodatkowych opłat za każdą usługę w Sieci. Wyodrębnienie „Usług specjalistycznych” może doprowadzić do powstania „Internetu dwóch prędkości”, gdzie zostaniemy zepchnięci na pobocze przez wielkie korporacje).
2.Dostawcy usług internetowych będą decydować o tym, co można i czego nie można będzie robić w internecie.
(Jeżeli rozporządzenie nie zostanie zmienione, dostawcy usług internetowych będą mieli możliwość blokowania treści w Internecie bez nakazu sądowego. Nie powinniśmy im pozwolić, żeby odgrywali rolę policji i decydowali, do jakich treści będziemy mogli mieć dostęp).
3.Wolność wypowiedzi będzie ograniczona, a innowacyjność zduszona. Czytaj dalej Chroń internet – nowe zagrożenie jak ACTA.

Latający cyrk – nie tylko posła Hofmana? – korzyści majątkowe dla parlamentarzystów…

Z maila:

„Szanowni Państwo!

Średnia temperatura w Madrycie w listopadzie sięga 13 stopni Celsjusza, a w październiku nawet 20. Dodajmy do tego gorące słońce i równie gorący hiszpański temperament i przepis na udany jesienny urlop gotowy. Ostatnio – jak się okazuje – taki urlop zafundowali sobie polscy posłowie. Za nasze pieniądze.

Gdyby nie mocno „nieparlamentarne” zachowanie żon posłów w samolocie, cała sprawa przeszłaby prawdopodobnie bez echa. Podróże poselskie są w zasadzie codziennością i raczej rzadko zwracamy na nie uwagę. Kiedy jednak „wybryki” pań trafiły do prasy, ktoś zaczął się zastanawiać: dlaczego posłowie lecieli – jakby nie było służbowo – do Madrytu z żonami? I dlaczego wybrali się tanimi liniami lotniczymi? Czytaj dalej Latający cyrk – nie tylko posła Hofmana? – korzyści majątkowe dla parlamentarzystów…