Szeremietiew o Wałęsie i Sowietach.

Dobry materiał, szczególnie zwrócenie uwagi przez Pana Romualda na to że nawet „super” agenturom i „super” agentom nie wychodzi…:

„…Nie tylko państwa satelickie Sowietów, ale także republiki znajdujące się w składzie ZSRR ogłosiły niepodległość. W tych państwach do głosu doszli w mniejszym lub większym stopniu antykomuniści, demokraci, środowiska patriotyczne. W zasadzie poza Rosją (gdzie rządzą byli funkcjonariusze KGB) wykonawcy planu, który w bloku sowieckim chciał zrealizować Gorbaczow, na ogół przegrywali.

W historii świata wiele razy dochodziło do wielkich poruszeń społecznych. Były też zawsze ośrodki, które tajnymi sposobami usiłowały takie procesy wykorzystać dla swoich celów. To jednak nie oznacza, że te ośrodki i ich agentury są zdolne zapanować nad wielkimi procesami społecznymi….”

Całość: Prof. Romuald Szeremietiew: Esbeckie uwikłanie Wałęsy nie było czymś domniemanym

Screen z materiału.

Twarde wymaganie tego, żeby człowiek został człowiekiem

Są takie miejsca w Polsce wobec których nikt nie jest pozostaje obojętny. Jak niegasnący ogień. Nawet ci, którzy twierdzą, że to temat przebrzmiały, zastępczy wobec walącej się gospodarki wiedzą, że tego dołożyć w niepamięć nie można . Przecież to, że Polska w ruinie ma ścisły związek z tą historią z początku Polski Ludowej, władzy komunistycznej, która wyniszczała najwartościowszych Polaków. Konsekwencje tego mamy dzisiaj. Nie można pominąć tych faktów. Oni wierzyli w wolną Polskę i czekają na odpowiedź. Oni i ich rodziny. Tu spotykamy córkę Generała Fieldorfa. 24 lutego 1953 roku została wykonana kara śmierci wobec Generała, organizatora i dowódcę Kedywu – Kierownictwa Dywersji Komendy Głównej AK, w więzieniu na Mokotowie. Został oskarżony za „zdradę ojczyzny” na podstawie art. 1 dekretu o wymiarze kary dla „faszystowsko hitlerowskich zbrodniarzy i zdrajców narodu polskiego”– tymi słowami zaczyna Alina Czerniakowska opowieść w filmie „On wierzył w Polskę”, w 2010 r Czytaj dalej Twarde wymaganie tego, żeby człowiek został człowiekiem

Co można kupić z uzbrojenia wojskowego?

Jest wiele stron, gdzie znajdziemy różne oferty zakupu broni strzeleckiej.
Jedna z nich to: wojsko.com.pl podstrona którą wskazuje link mówi o polskiej konstrukcji strzeleckiej: Pistolet maszynowy PM-63 „RAK” – Broń Ostra SEMI AUTO.

Broń tego typu można używać do konkurencji sportowych statycznych i dynamicznych. Ma blokadę ognia ciągłego.

stanąć nieprzezwyciężoną ścianą, ramię przy ramieniu przeciw destrukcyjnym zakusom bolszewików

Nie wolno mówić o Murzynie nie tylko, że jest czarny. Nie wolno nawet mówić, że jest Murzynem. To samo jest z Cyganami. Już wkrótce nie będzie ani sznycla po cygańsku, ani Barona Cygańskiego. Będzie sznycel romski. W operach światowych standardem moralnym jest, aby Otello był biały, żeby nikomu do głowy przyjść nie mogło, iż istnieją zazdrośni Maurowie. W USA Przygody Hucka Finna są na indeksie jako książka rasistowska. W Niemczech, w nowym wydaniu bajek Andersena bocian z Brzydkiego kaczątka nie mówi po egipsku, aby Arabowie nie poczuli się urażeni. Nawet o chlebie nie wolno mówić, że jest czarny. Ani o magii – pisał w 2003 roku Maciej Rybiński. Czytaj dalej stanąć nieprzezwyciężoną ścianą, ramię przy ramieniu przeciw destrukcyjnym zakusom bolszewików

Makulatura, surowce wtórne…

Pamiętam czasy gdy bez mała był kult zbieractwa surowców wtórnych wpajany w dzieci, młodzież.
Czasy się zmieniają.
Teraz to już obowiązek. Narzucony na społeczeństwo. Wręcz karalny. Ktoś inny już na tym zarabia.
Skupy giną – bo tak nakazuje Unia Eu. Tak, tak; nikt lub niewielu zdaje sobie sprawę że przepisy unijne bardzo restrykcyjne w tej materii ograniczają prowadzenie takich biznesów.
Olbrzymia ilość warunków do spełnienia i coraz niższe ceny skupu. Czytaj dalej Makulatura, surowce wtórne…