Kto kogo atakuje pierwszy na Ukrainie? Efekt: giną niewinni…

Ukraińskie wojska zgrupowane na zachód od Doniecka otrzymały rozkaz otwarcia ognia na pozycje prorosyjskich separatystów z tzw. Donieckiej Republiki Ludowej ? poinformował w niedzielę doradca prezydenta Petra Poroszenki, Jurij Biriukow.

To co prawda informacja z niedzieli, niemniej przedstawiam ją w kontekście tego co cały czas piszę u siebie na stronie: nikt nie liczy się tam z życiem zwykłych ludzi. W imię chorych politycznych interesów trwa wojna, winne są obie strony. A najbardziej winna jest UE, Europa i ONZ, że nie decydują się na przerwanie konfliktu.
Podejrzewam tylko dlaczego: ponieważ stacjonowanie wojsk ONZ na linii demarkacyjnej tak naprawdę utwierdziłoby granicę. A tak można zawsze wciskać „kit”, że walczy się z terrorystami.

A może to zdesperowani rodzice? Może i nie wszyscy – ale kto to z nas wie? Po tym co mówią, a czego nie mówią w mainstreamie?
Jak przybijają „piątkę” nasi politycy z Jaceniukiem?
A kim jest Jaceniuk i jakie ma poglądy i ja na stronie nie raz pisałem i wielu innych. Przede wszystkim w Niemczech demonstrowano przeciw niemu. Uznano go za nacjonalistę. I po prostu złego człowieka.

Inny cytat: „…”Utrzymywaliśmy rozejm, tak? Pokazywaliśmy, że jesteśmy zainteresowani spokojnym uregulowaniem (sytuacji), tak? Więc dziś pokażemy, jak mocno możemy dać po zębach” …

A więc jak to jest?
Gdzie miejsce na walkę o niewinnych? Nic się nie liczy. Pisałem o losie cywilów i o tym czego potrzebują w życzeniach wigilijnych: Boże Narodzenie; ?Gwiazdka? ? życzenia Pokoju dla całego Świata.
Jest mnóstwo chorych osób na nienawiść w tym kraju, które podają się za katolików, ale nie rozumieją przesłania miłości.
A miłość mówi o nie krzywdzeniu bliźniego.
Nie ma tam nic o obowiązku nienawiści do komunistów. Cóż z tego, że to inteligentni ludzie, pisarze nawet, którzy nie potrafią wykorzystać ani swojego umysłu ani serca zaślepieni nienawiścią. Niczego nie pojmują. Tylko: „apage komunizm”.
I słusznie, jak to się jednak ma do 30 tys niewinnych ofiar na wschodzie Ukrainy?
„Apage” za wszelką cenę?
Ciekawe co by powiedzieli jak by takie „apage Polactwo” zaczęli wprowadzać np nacjonaliści ukraińscy i wycięli im całą rodzinę…
Czy nadal tak ochoczo wspieraliby wątpliwej moralnej wartości bojówki udające się na wschód z rządzą mordu w sercach – i to nie tylko żołnierzy, ale wszystkich tzw. ludzi rosyjskich począwszy od niemowlęcia a skończywszy na staruszce.
Tego nie pojmują -a więc chyba przeceniam ich intelekt…
Pozostaje się tylko modlić za nich. Aby w końcu przejrzeli.

Inny przykład:
Wszelkie M…czuki, fundacja otwarty dialog i wiele, wiele innych mają niesamowite osiągnięcia w kwestii zbiórek na pomoc Ukrainie.. ślą banderowcom co chwilę a to kamizelki kuloodporne, a to ciepłe mundury, czy hełmy kewlarowe.. a to zapewne i tak tylko to, o czym mówią głośno. My nie mamy poprawnego politycznie poparcia, a jednak próbujemy zrobić coś naprawdę dobrego, mianowicie zawieźć potrzebne środki na najpotrzebniejsze rzeczy dla dzieci z ogarniętego wojną Donbassu. Nie ma fundacji, nie ma poparcia tuzów? kompletnie prywatna inicjatywa, wielki zapał i ogromne chęci to to, co mamy. Póki co najlepszą pomocą są niestety tylko pieniądze.. na akcję współtworzoną przez P.O.G.O. ? Save Donbass Children. Zbieramy fundusze na najpotrzebniejsze rzeczy dla dzieciaków i na umożliwienie chłopakom z P.O.G.O. dostania się do Doniecka (z tą pomocą dla dzieci oczywiście Emotikon smile ) ukropy mają pomoc oficjalną i ze wsząd w każdej kwestii? my niestety takich możliwości nie mamy i zbiórka idzie powoli, a chcemy tam dotrzeć jak najszybciej? dlatego apeluję o każdą pomoc, udostępniajcie, mówcie o tym, żeby ludzie wiedzieli, że są tacy, którzy chcą naprawdę działać zamiast bić pianę w sieci i potrzebują pomocy…”
Źródło cytatów: Ukraina: armia dostała rozkaz ataku na pozycje prorosyjskich separatystów

Moim zdaniem i zdaniem wielu innych TYLKO tak powinniśmy pomagać, nie inaczej…: Pomoc charytatywna dla dzieci w Doniecku.


Linki w temacie: Jaceniuk wygwizdany w Niemczech. Nazwany: terrorystą. Tymczasem na Ukrainie: Wojna.

Waldemar Łysiak ? przestańcie popierać Ukrainę!

Prowokacja? ? ??sponsorowanymi agentami CIA z USA, są: Jaceniuk i inni??

Siły zbrojne Ukrainy

Dodatkowo dziś (z maila):
Studenci wygwizdali Poroszenkę.

„Wczoraj ukraiński prezydent był z wizytą w Zurichu, gdzie miał wygłosić wykład dla studentów, jednak kiedy zaczął mówić o zabitych dzieciach w Donbasie i tragedii pod Wołnowachą to został przez nich wygwizdany.

Przypomnijmy, że podczas jego wykładu w Lublinie, podczas oficjalnej wizyty w Polsce, przed wejściem na salę ochrona sprawdzała wszystkich przybywających nie wpuszczając osób sobie nieznanych, natomiast okna zostały zastawione samochodami polskich mediów, aby zasłonić demonstrujących mieszkańców sprzeciwiających się wizycie ?Króla czekolady?, lub ?kata Donbasu?.

W Zurychu, jak widać podobne manipulacje się nie powiodły.”

http://youtu.be/c9kn7_Dl8MU

Autor

Piotrek

Cóż, ten świat nie zawsze działa według norm, które zakładasz,że istnieją...? Co jest dobre co złe? Czy lepiej milczeć na ten temat, czy mówić? Zdecydujcie sami, ja już podjąłem decyzję.

2 myśli w temacie “Kto kogo atakuje pierwszy na Ukrainie? Efekt: giną niewinni…”

  1. Winne są obie strony?
    To metoda powszechnie stosowana obecnie przez międzynarodowych bandytów. Wystarczy kogoś uderzyć a jeśli zacznie się bronić oskarżyć go o to że bije. Dla zachowania niewinności należy bandycie pozwolić na wszystko.

  2. W ogóle – znamy te „obie strony”? W słowach „obie strony” mam na myśli tych, którzy są ukryci w cieniu konfliktu – tych którzy wspierają Ukraińców po stronie kijowskiej (w podsycaniu nienawiści do cywilów ze wschodu, ponieważ na tym tak naprawdę kończy się fala bombardowań – głownie giną niewinni cywile) i ukraińskich bojowników (stających w obronie tych ginących cywilów- tak przynajmniej się to medialnie rozpoznaje) po stronie wschodniej.
    Jakie to strony, a także o co im chodzi – proszę sobie odpowiedzieć samemu.
    Dla zachowania niewinności – należy nie pozwalać na ŻADNE siłowe rozwiązania. W innym przypadku – bez względu komu się pomaga i jak buduje się wytłumaczenie dla swojej pomocy – ma się brudne ręce – a dokładnie okrwawione krwią niewinnych którzy giną w tego typu konflikcie. A zawsze tacy są. Czy ludzkość nie dorosła jeszcze do jednego: szacunku dla KAŻDEGO ludzkiego życia. Nic nie jest ważniejsze niż życie poszczególnej jednostki; niepowtarzalne – jedyne. Żadne spory nie wytłumaczą śmierci niewinnych dzieci. Żadne wykreślania granic czy ideologiczne różnice, nie są kartą do rozpoczęcia jakiejkolwiek przemocy w stosunku d drugiej strony.
    Co do międzynarodowych bandytów – jak widać jest ich sporo, islamiści, różne grupy terrorystyczne i polityczne grupy nacisku lobbujące za tym czy innym rządem w tym czy innym kraju.

Możliwość komentowania jest wyłączona.