Zielona Góra ul. Łężyca pomnik pamięci 2015.

Zaproszenie na uroczystości kresowe. Dotyczy wszystkich. Każdy, któremu bliska jest pamięć ofiar powinien dotrzeć do Zielonej Góry. Powstaje tam już od lat sanktuarium pamięci Kresowego Ludobójstwa.
Wszyscy Ci, którzy stają na przeszkodzie pamięci są niegodni zwać się „Polakami”, nie mogą mówić o polskości swojej duszy. Jeżeli pamiętamy o Oświęcimiu i innych obozach zagłady zbudowanych przez Niemców, o Katyniu, o Sybirze, o Golgocie Wschodu zgotowanej przez reżim sowiecki, tym bardziej nie możemy zapomnieć o najokrutniejszym Ludobójstwie II Wojny Światowej, wzorowanym na Ludobójstwie Ormian z Pierwszej Wojny. A także zaczerpniętym z historii wschodnich cywilizacji: tatarskiej, osmańskiej i innych.
Ludobójstwie dokonanym przez OUN-UPA, zbrodnicze oddziały ukraińskich nacjonalistów.
zaproszenie

Zielona Góra

Zygmunt Jan Rumel

Pamiętamy i pamiętać będziemy. Jest nas coraz więcej. Mimo, że tak ciężko mówić o tym Ludobójstwie w taki sposób jak o Oświęcimiu czy Katyniu, my będziemy o nim mówić pisać a także nosić w sercach i na koszulkach Pamięć o niewinnej ofierze setek tysięcy: Polaków, Ukraińców, Ormian i wielu innych narodowości, z których składali się męczennicy mordowani w okrutny sposób przez bandytów, siepaczy UPA.
koszulka rocznicowa 11 lipca

koszulka

koszulka rocznicowa


Polecane, jest to doskonałe uzupełnienie dla tych którzy chcą wiedzieć więcej: Łężyca – dzieciom Kresów

O martyrologii dzieci na Kresach

Relacje

70-ta rocznica Ludobójstwa dokonana przez OUN-UPA (1943-2013)

Terroryzm przedwojenny w Polsce OUN

Kijów 8 kwietnia 2010 wystawa o Ludobójstwie

Sprawiedliwi Ukraińcy ? ofiary ukraińskie

Rekonstrukcja ataku UPA na polską wieś w Radymnie pod Przemyślem.

Nowa inscenizacja historyczna zbrodni Ludobójstwa na Kresach wkrótce. Wołów.

Relacja filmowa rekonstrukcja historyczna Radymno.

Bez Przesady! Nie kłamcie! To było Ludobójstwo ? 11 lipca 70-ta rocznica.

Kiedy ?Teatr Nie Teraz? w Poznaniu? Nie teraz???

Drugi Festiwal Niepodległości ? Tarnów. Zdjęcia z dnia Kresowego. – Leon Popek

Ballada o Wołyniu, ballada o zaginionym świecie,


Muzeum we Wrześni: 72. rocznica Rzezi Wołyńskiej


Wkrótce 1 listopad. Pamiętajmy o nich na polskich cmentarzach, twórzmy własne pomniki pamięci.
Należą si e one tym ofiarom, tak samo jak ofiarom Holokaustu, Katynia, Syberii, czy obozów koncentracyjnych w całej Europie.
Dlaczego tylko poprzez źle rozumiane polityczne uwarunkowania mamy nie pamiętać akurat o tej zbrodni Ludobójstwa?
1 listopad ? Pamięć o Stasi Stefaniak. Na poznańskim cmentarzu.

Autor

Piotrek

Cóż, ten świat nie zawsze działa według norm, które zakładasz,że istnieją...? Co jest dobre co złe? Czy lepiej milczeć na ten temat, czy mówić? Zdecydujcie sami, ja już podjąłem decyzję.

3 myśli w temacie “Zielona Góra ul. Łężyca pomnik pamięci 2015.”

  1. Od dawna wiedziałem, że tzw. Instytut Pamięci Narodowej, to w rzeczywistości instytucja największego zakłamywania i falszowania historii naszego kraju od 26 lat!!! Dowody jej fałszerstw i kłamstw, które sprzedaje niczego nie podejrzewającym, takiego procederu ludziom, a w szczególności przez mlodych ludzi moznaby przytaczać setkami. Kolejnym tego rodzaju dowodem jest wystawienie ukraińskiemu zbrodniarzowi wojennemu, a taka naprawdę LUDOBÓJCY Oleksandrowi Syczowi, strzelcowi specjalnego oddziału zabójców kurenia Mesnyky( Mścicie) STATUSU POKRZYWDZONEGO przez SB w PRLu.

    To JEDNOZNACZNIE pokazuje ile jest warta wiarygodność intytucji mającej rzekomo na celu wyświetlanie prawdy Polskiej historii oraz wydawanych przez nią propagandowych,,arcydziel” dla śmiechu nazywanych rzeczowymi opracowaniami historycznymi, którymi ogłupia się do szczętu mlode pokolenie naszego Narodu.

    Nie wiem czy mam się z tego śmiać? Czy pozostaje mi już tylko usiąść i gorzko nad tym wszystkim zapłakać?

  2. 31 października przy Krzyżu Katyńskim na cmentarzu Agrykola w samo południe ustawimy kolejną ,,nielegalną” tablicę ku czci pomordowanych Polaków na Kresach Rzeczypospolitej przez bandy ukraińskich nacjonalistów z OUN-UPA i Waffen SS Galizien. Poprzednie dwie postawione przez nas tablice lokalne władze zdemontowały i… wyrzuciły do śmietnika

Możliwość komentowania jest wyłączona.