Agresja coraz bliżej polskiej granicy…Z maila od dr Zapałowskiego:

„…Podczas gdy żądania mniejszości ukraińskiej w Polsce wobec naszych władz są coraz bardziej wygórowane, na Ukrainie mamy kumulację ataków na polskie symbole oraz placówki dyplomatyczne. Jak można określić ten atak na polski konsulat w Łucku?

? Oczywiście motywy tego incydentu nie są Czytaj dalej Agresja coraz bliżej polskiej granicy…

„polskie obozy koncentracyjne”.


Doniesienie:
„…W 2016 r. takich interwencji było ponad 240. W tym roku MSZ za pośrednictwem swoich placówek dyplomatyczno-konsularnych interweniowało już ponad 40 razy….”
Pamiętajmy – nie znaczy to że wszyscy Niemcy są neo-nazistami. Trwa wojna informacyjna mająca burzyć umysły, celem jej może być brak możliwości stawienia czoła wspólnie większym zagrożeniom – i dalsze rozczłonkowanie, podzielenie narodów.
Nienawiść jest największą bronią, najskuteczniejszą do tego aby wywołać konflikty.

Cytat: To dopiero początek roku a MSZ już 40 razy interweniowało ws. ?polskich obozów?. Wszyscy musimy być czujni.


Polskie obozy znów

Konferencja o sformułowaniu „Polskie obozy…

Adidas i Puma. Bracia Dassler. Panzerschreck.


Czy wiecie że:
Adolf Dassler, który założył markę Adidas i Rudolf Dassler (założyciel marki Puma) – należeli do NSDAP, pochodzili z Bawarii, a podczas wojny produkowali dla Wehrmachtu (poza butami) pancerzownice (do zwalczania czołgów wroga), wykorzystując robotników przymusowych?
Broń ta była oczekiwana niecierpliwie dla szczególnie frontu wschodniego i zwalczania T-34.
W marcu 1945 roku używano 92 tysięcy sztuk tej broni ppanc. Czytaj dalej Adidas i Puma. Bracia Dassler. Panzerschreck.

Nagroda Frankiewicza – V-ta edycja (2017).


Zgłaszanie do edycji za ten rok osób-kandydatów jest do: 25 KWIETNIA 2017 O GODZ. 23:59.

„Nagroda im. Macieja Frankiewicza jest dla młodych, którzy Ojczyznę postrzegają, jako wartość najwyższą i dlatego zasługują na miano Patriotów wolnej Polski.

Nagroda ufundowana jest dla upamiętnienia postaci Macieja Frankiewicza – człowieka prawego serca, wielkiej odwagi i konsekwencji
w działaniu.

Nagroda jest przyznawana osobom o cechach:

? niezłomność, odwaga, połączona z umiejętnością natychmiastowej reakcji na zagrożenie i podejmowaniem ryzykownych działań;
? miłość do Ojczyzny
? krzewienie postaw patriotycznych w codziennym życiu
? prawość intencji i uczciwość w działaniach
? poczucie odpowiedzialności za podejmowane decyzje, ochrona i opieka nad innymi
? optymistyczne spojrzenie na świat i otaczających go ludzi
? pogoda ducha, humor, umiejętność cieszenia się nawet małymi sukcesami
? rozbudzanie w innych pasji i zachęcanie do efektywnego działania
? życzliwy stosunek do otoczenia”

Ze strony: nagrodafrankiewicza.pl

Ukraińscy nacjonaliści wypowiadają wojnę? Atak z granatnika.


Atak na konsulat polski na Ukrainie. Łuck.
Tego właśnie się obawiałem. Eskalacji. A ten atak w Łucku to pierwsze jej symptomy.
Winę za to ponoszą nasi politycy milcząc w wielu tematach… ( Rażące zaniedbania polskich polityków w sprawie Ukrainy).
Udawanie, że nie ma tematu nacjonalizmu ukraińskiego opartego na ideologii nazistowskiej zaczyna przynosić negatywne efekty.
„….konsul Krzysztof Sawicki mówi w rozmowie telefonicznej: To był prawdziwy akt terroryzmu. Chcieli zabić ludzi – mówił z kolei w rozmowie z volyn24.com. W ataku na szczęście nikt nie ucierpiał….”

Oczywiście znów jest mowa o prowokacji – to Czytaj dalej Ukraińscy nacjonaliści wypowiadają wojnę? Atak z granatnika.

Wiesław Weiss „Tomek Beksiński. Portret prawdziwy”

Tomasz Beksiński – ceniony dziennikarz muzyczny, jeden z najlepszych polskich tłumaczy list dialogowych, postać wręcz kultowa, a ponadto dobry przyjaciel, człowiek szukający prawdziwej miłości i mający pecha w tej materii, co doprowadziło do samobójczej śmierci. Dzięki książce Wiesława Weissa śledzimy całe życie ?Nosferatu? od narodzin po tragiczną śmierć.

Autor niniejszej lektury wykonał sporo pracy by dotrzeć do przyjaciół i znajomych Tomasza Beksińskiego, a także przejrzał zapiski i nagrania samej rodziny Beksińskich, dzięki czemu otrzymujemy kompleksowy obraz ?Beksy?, jego przemyśleń i stanu ducha w różnych etapach jego życia – szkoła średnia, wyprowadzka z Sanoka do Warszawy, studia na Śląsku, praca w radiu, a później także jako tłumacza filmów. Ciągle głównym wątkiem, który powraca są kobiety i kłopoty związane ze zbudowaniem stałego związku, co ostatecznie doprowadza do tragedii.

Obraz Tomasza Beksińskiego, jaki wyłania się z książki Wiesława Weissa, jest zupełnie inny niż przedstawiony w książce Magdaleny Grzebałkowskiej ?Beksińscy. Portret podwójny? i w opartym na niej filmie ?Ostatnia rodzina?, gdzie ?Nosferatu? przedstawiono w sposób wręcz karykaturalny.

 

Czytaj dalej na „Kulturalniku Poznańkim”

Psychika niektórych działaczy…


„Jeżeli ktoś chce poznać psychikę niektórych działaczy Związku Ukraińców w Polsce i autorów tych filmików to niech to obejrzy. Może ludzie przejrzą na oczy! Tak się kształci w pewnych placówkach.

Film powstał w ramach projektu Polska Lab, którego organizatorami są Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę” i Fundacja Evens. Polska Lab to miejskie laboratorium medialno-obywatelskie, którego uczestnikami są młodzi ludzie. Pierwsze laboratorium odbyło się w Przemyślu. Partnerem lokalnym był Czytaj dalej Psychika niektórych działaczy…

Spotkanie w Krzyżu Wielkopolskim.Relacja ze spotkania w Krzyżu Wielkopolskim na stronie Stowarzyszenia: Krzyż Wielkopolski ? o Kresach Wschodnich.

Stop szowinizmowi, nacjonalizmowi, rasizmowi i wszelkim przejawom homofobii, które przekształcają się w Ludobójstwo, a więc fizyczne unicestwienie innych grup społecznych, etnicznych, narodowych (definicja: Rafał Lemkin).


Pomocne Linki: Czytaj dalej Spotkanie w Krzyżu Wielkopolskim.