Dzień Dziecka; dla naszych pociech w Puszczykowie – wspaniała zabawa na festynie.

Doskonale można się bawić również w okolicy Poznania. Taki przykład daje Puszczykowo.
Jedną z atrakcji były wspaniałe lody domowej roboty z wytwórni Miś – wkrótce będzie można je też degustować w Poznaniu na Panoramie Góreckiej w Pomes Barze.

Super lody domowej roboty
Czytaj dalej Dzień Dziecka; dla naszych pociech w Puszczykowie – wspaniała zabawa na festynie.

Wojna a „nasi” się bawią na meczu.

W nowym materiale ks Tadeusz ana Onecie uderza mnie jeden z komentarzy pod nim:
…Pomyśleć ,że tak cyniczny człowiek wobec Polski , Polaków i ich tragicznej historii chciał być nadal prezydentem RP, zgroza . Teraz Poroszenko ,być może , przyjechał do Komorowskiego zaproponować mu służbę w jego „dworze…
flaga-UPA

Nic dodać nic ująć.
Słuszna moim zdaniem opinia księdza Tadeusza Isakowicza-Zaleskiego już na początku:
…Polski prezydent po raz pierwszy od przegranych wyborów stanie przed swoim ludem. Co im powie? Polacy, nic się nie stało? A może tylko pomacha szalikiem lub balonikiem? Z kolei ukraiński prezydent ma „przechlapane” u Polaków, szczególnie kibiców, za podpisanie skandalicznej ustawy. Ustawa ta nie tylko gloryfikuje ludobójców z UPA, ale i daje prawo do skazywania i uwięzienia tych osób, także polskich obywateli, którzy mówią i piszą prawdę o ludobójstwie. (…)„…

Całość na: Na Ukrainie wojna, a Poroszenko na meczu w Warszawie

Jeszcze jeden który nie został ukarany za swoje zbrodnie.

Władymir Katiuk członek zbrodniczych oddziałów SS.
„Katriuk uzyskał kanadyjskie obywatelstwo na podstawie sfałszowanych dokumentów i zataił swoją współpracę z nazistami…” – jednak rząd kanadyjski nie odebrał mu obywatelstwa.
W Kanadzie mieszka duża część emigracji ukraińskiej z czasów powojennych. Sporo z nich to byli członkowie SS i UPA.

Zmarł Ukrainiec poszukiwany za zbrodnie wojenne

Na pożegnanie nawet 11 milionów złotych „odejdzie” razem z ustępującym prezydentem.

Z maila:
„Aż 11 milionów złotych odpraw dla ludzi Komorowskiego?! Szokująco wysokie koszty wyprowadzki pana prezydenta…
Wyprowadzka Bronisława Komorowskiego z Pałacu Prezydenckiego może mocno obciążyć budżet państwa.” Czytaj dalej Na pożegnanie nawet 11 milionów złotych „odejdzie” razem z ustępującym prezydentem.

Być jak James Bond

Wielu mężczyzn marzy by być i żyć ?jak James Bond?. Wiele kobiet chce mieć takiego faceta. Okazuje się, że są, a na pewno byli tacy agenci. Odbiegają od stereotypu szpiega, który nie powinien wyróżniać się z tłumu. Żyją w luksusie, lansują się na bankietach i otaczają wiankiem kochanek.

Przykładem tego typu agenta był as polskiego wywiadu Jerzy Sosnowski.

Jako przystojniak o eleganckich manierach Sosnowski udawał arystokratę i brylował w ekskluzywnym apartamencie w centrum Berlina. Udawał niezadowolonego z rządów marszałka Józefa Piłsudskiego oficera, który musiał uciekać z kraju. W rzeczywistości polski wywiad (Oddział II Sztabu Głównego Wojska Polskiego) delegował go do Niemiec, by założył zakonspirowaną placówkę wywiadu oraz pozyskał agentów. Łącząc interesy z przyjemnością, Sosnowski miał wiele romansów z kobietami z wyższych sfer. Panie te dostarczały mu wszelkiego rodzaju tajne informacje, najczęściej zdobywane podczas spotkań towarzyskich. Biorąc pod uwagę doniosłość tych informacji i totalitarną naturę reżimu, może dziwić, iż Niemcy zachowywali się tak niedyskretnie. Czytaj dalej Być jak James Bond

Wystawa IPN – w Puszczykowie: Wołyń 1943. Ludobójstwo.

Wczoraj miałem przyjemność wypowiedzieć kilka słów na temat wystawy IPN-u o Ludobójstwie na Wołyniu, podczas festynu parafialnego w Puszczykowie.
Poznałem też kilkunastu kresowian mieszkających w tym pod poznańskim miasteczku.
Zapraszam na fotoreportaż…
zawdzięczają życie Ukraińcom
Czytaj dalej Wystawa IPN – w Puszczykowie: Wołyń 1943. Ludobójstwo.

Gwara Wielkopolski – Kościan.

Sznupa, szczuny, szajba, kociamber, muły, bźdźągwa i…. nie tylko :-)
Zapraszam:
Dawniej tutej – gwara wielkopolska

Pospolite ruszenie przeciw fali nienawiści… To jest polska demokracja…?

Właśnie słyszę słowa ustępującego – przegranego? prezydenta. Zaczął sensownie i łagodnie, a chwilę potem poszedł na spięcie. Mówi o pospolitym ruszeniu w obronie wolności… Jakiej?
Ciekawe, kto mu w to wierzy? Te 25% zmobilizowane za każdą cenę narodu? Przede wszystkim za cenę ich wypłat jako setek tysięcy urzędników przejadających nasze wspólne pieniądze?
biało-czerwona Czytaj dalej Pospolite ruszenie przeciw fali nienawiści… To jest polska demokracja…?