Wołanie z Wołynia – najnowszy numer.

Zachęcam do zdobycia i nabycia. Dzieło ks Vitolda-Yosifa Kovaliva jest ponadczasowe – utrwalanie postaci historycznych i wspaniałych Polskich Kresów – wielowiekowej historii i tradycji w piśmie jakie jest wydawane – to po prostu wspaniały ślad dla potomnych.
To właśnie ks Yosifa wspomagałem paczkami jak i cały czas wspomagam na różne inne sposoby. Miejmy to w sercu – pomoc dla naszych tam na Wołyniu. Dla Pamięci tego co było.

Wołanie z Wołynia
Czytaj dalej Wołanie z Wołynia – najnowszy numer.

Kaziuki 2016 – zapowiedź.

Zapraszamy jak co roku do Poznania na Kaziuki Wileńskie:
 Kaziuki 2016

Towarzystwo Miłośników Wilna

www.tmwizw.republika.pl

11 lipca i film „Wołyń”.

„Problemem jest brak właściwego podejścia partii rządzącej do prawdy historycznej. Cytat z mojego blogu: ??W dniu 11 lipca 1943 roku zaatakowano na Wołyniu. Zaatakowali bandyci z pod znaku OUN-UPA. Zwani inaczej ?banderowcami?. Dokonali Zagłady polskiej społeczności ? Ludobójstwa. Jeszcze w zeszłym roku, zaraz po wyborach, w całkowicie prywatnych rozmowach z jednym z posłów klubu Kukiz15 [?]”
puszczykowo str. 1
Czytaj dalej 11 lipca i film „Wołyń”.

Jest już w Poznaniu KLUB DZIENNIKARZA.

Z maila -relacja:

Liczne spotkania w ostatnich miesiącach się z reprezentantami Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich, Stowarzyszenie Dziennikarzy RP, Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy, Stowarzyszenia Polskich Mediów, Klubu Starszych Dziennikarzy, Klubu Dziennikarzy Obywatelskich doprowadziły do jednoznacznego stwierdzenia, że jesteśmy organizacyjne przygotowani, aby opanować stworzenie w Poznaniu KLUBu DZIENNIKARZa.
klub dziennikarza
[Foto: Hieronim Dymalski]
Zapraszając zainteresowanych otrzymaliśmy odwrotnie wiele miłych słów w tym szczere gratulacje. Chciałbym jeden z nich zacytować… Czytaj dalej Jest już w Poznaniu KLUB DZIENNIKARZA.

Książka „Bezpieczeństwo Polski…”

Z maila, wydaje się mi że warto się podzielić takimi informacjami:

Zapałowski Andrzej

Wyszła moja książka ?Bezpieczeństwo Polski w geopolitycznej grze Zachodu z Rosją. Antologia tekstów z zakresu geopolityki i bezpieczeństwa z lat 2014-2015?. Prawie 600 stron tekstu. Wydawcy: Europejskie Centrum Analiz Geopolitycznych i miesięcznik ?Polityka Polska?. Recenzenci: prof. Stanisław Bieleń (Uniwersytet Warszawski), prof. Tadeusz Marczak (Uniwersytet Wrocławski), prof. Jacek Pawłowski (Akademia Obrony Narodowej) Czytaj dalej Książka „Bezpieczeństwo Polski…”

List do Prezydenta Dudy.

Pojawiło się pismo w sprawie ustanowienia 11 lipca Dniem Męczeństwa Kresowian -a nie (jak chcieliśmy z posłami Kukiz15) Dnia Ludobójstwa .
Poniżej fragment:
ss
„…Na Kresach w latach 1939-1945 miało miejsce ludobójstwo. Dokonali go na Polakach, a także na obywatelach polskich wywodzących się z innych kultur etnicznych, np. ormiańskiej, żydowskiej, czeskiej, mordercy z Organizacji Ukraińskich Nacjonalistów i Ukraińskiej Powstańczej Armii. Czytaj dalej List do Prezydenta Dudy.

Gorzów Wielkopolski – spotkania.

Kilka fotografii ze spotkań o książce „Krzyż na Perczynie” autorstwa Mirosława Kowzana i pokazu filmu „Zapomnij o Kresach”.
Dyskusja o nacjonalizmie i sprawiedliwych Ukraińcach. Ich poświęceniu i śmierci w obronie ludzkiej godności przeciw zbrodni OUN-UPA.

Czytaj dalej Gorzów Wielkopolski – spotkania.

O Lechu Wałęsie – Marek Ciesielczyk.

Z profilu FB Ks Isakowicza-Zaleskiego:
„Fragment dyskusji Lecha Wałęsy z działaczami Polonii w 1996 r. w Chicago (sprawa TW Bolka, krytyka prezydentury, wspieranie SLD i UD, Kukliński itp.) Ostre słowa, ale po 20. latach nadal aktualne.”
Ostry program…
https://youtu.be/bff4J7XnH64


Tadeusz Isakowicz-Zaleski

Nadzieja dla Europy ?

  Nadzieja na lepszą przyszłość Europy ??

      Jak powszechnie wiadomo UE obecnie utrzymywana jest tylko , ze względu na strach przed konsekwencjami jej rozpadu. Wiadomo również że celem stworzenia unii były dwa ważne postulaty tzn. integralność państw europejskich miała przynieść pokój oraz korzyści gospodarcze . Czytaj dalej Nadzieja dla Europy ?