Promocja książek w Poznaniu; Lech Neyman, Kasznica.

Wczoraj odbyło się spotkanie autorskie promujące dwie nowe książki napisane przez historyków IPN: dr Rafała Sierchułę i Martę Szczesiak-Ślusarek.
promocja_ipn_Zaryn_Sierchula
„Historia  Człowieka Myślącego” napisana dr. Rafała Sierchuły o Lechu Karolu Neymanie ps. „Butrym”.

„Druga Wojna Światowa wspomnienia spisane na podstawie codziennych notatek” -(autorstwo Stanisław Wincenty Kasznica) wstęp Marta Szczesiak_ślusarek.

Gościem specjalnym był profesor Jan Żaryn, który prowadził spotkanie. Czytaj dalej Promocja książek w Poznaniu; Lech Neyman, Kasznica.

Poznańskie remonty – walczymy z wiaduktem ratajskim; 5 lat walka trwać będzie…?

Dochodzą słuchy że powodem głównym tak długiego remontu jest po prostu brak pieniędzy. Ostatnio urodził się taki pomysł wśród grona kolegów że może warto by zburzyć cały ten wiadukt ratajski. Po prostu łatwiej jest usypać groblę i tylko w dwóch miejscach nad ulicami prowadzącymi do osiedli zrobić mostki… to chyba prostsze i tańsze rozwiązanie…

rataje_poznan

Tutaj  zobaczymy fragment roślinności która już wkrótce przestanie istnieć – lub już przestała budowa nowego centrum handlowego przy rondzie ratajskim również wzbudza emocje… – wiele osób twierdzi że to centrum jest niepotrzebne – już za dużo takich inwestycji na terenie Poznania…

rataje_lacina

Gdzie byli szkoleni niektórzy uczestnicy zamieszek na Euromajdanie w Kijowie?

Z maila (warto wziąć pod uwagę):

 szkolenie

„Szkolenie wojskowe otrzymałem w dobrych obozach różnych organizacji, jakie wykorzystywały duch ukraiństwa. Uczono nas i walki wręcz i strzelania z wiatrówki, z oficjalną zgodą także uczono strzelać z broni palnej na strzelnicach. Również byłem członkiem Kongresu Ukraińskich Nacjonalistów, tam była bojowa referentura. W obozach dowiedziałem się prawdy o historycznych wydarzeniach na Ukrainie w latach 20-tych, o głodzie na Ukrainie.” Czytaj dalej Gdzie byli szkoleni niektórzy uczestnicy zamieszek na Euromajdanie w Kijowie?

Z kart historii; Bieszczady 1945 rok… UPA. Cisna.

Raporty z posterunków MO, walczących z bandami UPA, które od kilku lat mordowały Polaków, najpierw pod przyzwoleniem okupanta niemieckiego, a potem po jego panicznej ucieczce kontynuowały swoją walkę z cywilną ludnością…w imię ideologii integralnego nacjonalizmu….
flaga-UPA
„..Dnia 31.07.1945 r. o 23.00 banda UPA w sile ok. 300 osób napadła na Baligród. […] Zginął jeden milicjant, Upowcy spalili 7 zabudowań zamieszkałych przez Polaków, i wymordowali kilkunastu mieszkańców m.in. Marię Głogowską, która na pytanie bandyty, kim jest, Czytaj dalej Z kart historii; Bieszczady 1945 rok… UPA. Cisna.

Ukraina na rozdrożu – a prości ludzie bezradni jak zwykle…

Czytam  różne opinie w różnych gazetach, na portalach, rozmawiam z ludźmi. GP i jej podobne demonizują Putina, chcą aby Polacy bali się Rosji. A strach to nic dobrego, tym bardziej nienawistny i paniczny. Zamiast zachować silną pozycję negocjacyjną, rozmawiać tak aby osiągnąć korzyści dla narodu i kraju – zostaje strach i nienawiść.

Obawiam się że nie umiemy wykorzystać sytuacji, aby osiągnąć status prawdziwych rozjemców, silnych i sprawiedliwych…

Co powinna zrobić Polska w interesie dobrze pojętej racji stanu? Wywrzeć na nowo formujących się władzach rezygnację z żądań roszczeniowych i terytorialnych – żądając zmarginalizowania sił nacjonalistycznych.
Wyraźnie wskazując zło, jakie idzie za tymi siłami. Pokazać, że Europa, Polska nie poprą tej linii przeciwstawiania się wpływom Rosji. O ile te wpływy faktycznie są tak wielkie, w co raczej wątpię. Straszy się nas tym bykiem. Tymczasem chodzi tu nie o nas tylko o rynki zbytu, o pieniądz. I o prestiż polityczny też, jednakże na pewno nie na takim poziomie jak kiedyś za czasów zimnej wojny. Bardziej przekłada się to na fakt zarabiania na owych wpływach, w handlu, ekonomi, rynku.
Polityka pomaga zbijać fortuny – i to one żądzą.

Z kolei olbrzymi pieniądz, jaki można tm zarobić, może wymusić walkę na śmierć i życie zasłanianą względami ideologicznymi…
Zagrożeń jest wiele, jednak żadne nie są przedstawiane w pełni u nas w mediach.
A co, jeżeli nacjonaliści przejmą władzę, zaczną być dofinansowani z UE i USA, jako bariera dla Rosji i poczują się na tyle silnie że będą dyktować warunki – jawnie lu niejawnie państwom sąsiadującym?
A co, jeżeli uchwalona zostanie pomoc dla Ukrainy (a musi to być potężna pomoc finansowa: 100-200 mld Eu), ponieważ jesteśmy państwem które najbardziej zabiegało o Ukrainę dla UE i sąsiaduje z nią to zostaniemy obarczeni największym bagażem pomocowym?
Pamiętajmy jednak o tym, że Ukraina to państwo bardzo skorumpowane, przeżarte do cna łapówkami – ile tej pomocy „zniknie”?
Nie zmienimy samym wcieleniem pewnych zachowań, pewnego myślenia.
Obawiam się i o nas, i o Europę, i o biednych Ukraińców – których rozumiem, dość mają biedy i nędzy której tam wiele, ale nijak z niej wygrzebać się nie mogą, ponieważ zbyt wiele sił czyha na ich wolność…
Piotrek

Żenująca świadomość historyczna Polaków…. – „Sława Ukrainie” – okrzyczane w Polsce.

Z maila:

„…W środku Polski, pod pomnikiem Kościuszki, w obecności posła(!) Saryusza-Wolskiego, staje do mikrofonu (Ukrainka?) i krzyczy: „Sława Ukrainie, herojam sława! Sława nacji, smert woroham!”….

Cóż…, świadomość narodu jest kreowana przez media.
Naród wierzy w to, co na szklanym ekranie (Wielki Brat?) mu powiedzą?
Kłania się lektura powieści Orwella.

Ukraina jest w ciężkiej sytuacji, najbardziej cierpią niewinni, zwykli ludzie i takich nam żal, z takimi się jednoczymy, takim pomagajmy. Jednakże pilnie patrzmy kto tam przejmie władzę, jeżeli będą to elementy nacjonalistyczne, nie będzie to demokratyczne państwo.
A także państwo nam przyjazne.
„Dżuma leczona cholerą…” – co wybrać, kogo wesprzeć? Na pewno nie wrogów polskiej nacji (nacjonalistyczne określenie narodu -rodem z naturalistycznych teorii darwinowskich), a takimi są zwolennicy flag czerwono-czarnych.

 prawdziwa natura banderowców na Ukrainie…

Upamiętnienie pomordowanych w Hucie Pieniackiej.

Informacja  z mila:
„Proszę uprzejmie o umieszczenie na stronach internetowych:

Zapraszamy serdecznie do udziału w Mszy św. i uroczystości poświęconej
pamięci Polaków zamordowanych w Hucie Pieniackiej i Korościatynie na Podolu,
w 70 rocznicę ludobójstwa dokonanego przez nacjonalistów ukraińskich z
OUN-UPA i SS. Galizien. Czytaj dalej Upamiętnienie pomordowanych w Hucie Pieniackiej.

Szamotuły – spotkanie autorskie z ks. Tadeuszem Isakowiczem-Zaleskim na Zamku Górków. Wielkopolska.

Kilka zdjęć ze spotkania w Szamotułach z ks Tadeuszem Isakowiczem-Zaleskim.
powitanie_zamek_gorkow_szamotuly
Spotkanie  było bardzo ciekawe, zadano wiele mądrych i przemyślanych pytań, szczególnie w kontekście tego, co działo się akurat w Kijowie. Wnioski były pełne ostrożnych obaw co do rozwoju sytuacji. Min. zwrócono uwagę na prowokacyjny charakter działań na majdanie, prawdopodobnie nie ze strony rządzącej. Fakt istnienia takiej grupy tak długo, na głównym placu Kijowa, wskazuje wyraźnie na wspomaganie finansowe przez jakieś nieznane siły.
Czy w Europie jakikolwiek rządzący w takim państwie jak Niemcy ,Francja czy nawet Warszawa pozwoliłby na tak daleko idącą anarchię w stosunku do legalnych władz?
Czy Pani kanclerz Merkel pozwoliłaby takiemu majdanowi na chociażby tydzień istnienia?…
Takie porównania były bardzo obrazowe dla zebranej publiczności, która wypełniła salę balową w zamku szamotulskim.
zamek
Ponadto ks. Tadeusz opowiadał o swoich książkach, fundacji pomocy dla niepełnosprawnych intelektualnie im. Brata Alberta i o byłych województwach wschodnich II RP i ich historii. A także o ludobójstwie dokonanym przez OUN-UPA.
W pięknym wnętrzu Zamku Górków ksiądz Tadeusz był po raz pierwszy. Miejsce to wywarło na Gościu bardzo pozytywne wrażenia. Dziękujemy za gościnę.
Jeden z krótkich filmików zarejestrowanych podczas spotkania.

szamotuly

zamek_szamotuly

isakowicz_zaleski

szamotuly_2014_isakowicz_zaleski

Zdjęcia: Piotr Szelągowski, Ryszard Kurczewski (Szamotuły)

Materiał o wydarzeniach na Ukrainie z 27 stycznia br (plan Republiki Galicyjskiej, przewidywany podział Ukrainy, opracowany przez Ukraińców): Objawia się prawdziwa natura banderowców na Ukrainie? Zaczyna się ??